Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн
  • Відвідувань: 212
  • Переглядів: 238

У наших очах є "сліпа пляма" - перевірте самі

Не вся область сітківки людського ока чутлива до світла. Нам тільки здається, що ми бачимо все, що потрапляє в поле зору, але насправді в наших очах є «сліпа зона». У цієї зони є спеціальну назву - "сліпа пляма".

Наявність сліпих плям (вони є в обох очах, але у різних людей - у різних місцях) обумовлено будовою очі. Нервові волокна від рецепторів до сліпої плями йдуть поверх сітківки і збираються в зоровий нерв, який проходить крізь сітківку на інший її бік і тому в цьому місці відсутні світлові рецептори.

У наших очах є "сліпа пляма" - перевірте самі


Отже, пропонуємо вам пошукати в очах сліпі плями! Це робиться так: закрийте праве око і лівим оком подивіться на правий хрестик, який обведений кружечком. Тримайте обличчя і монітор горизонтально. Не зводячи очей з правого хрестика, наближайте (або віддаляйте) особа від монітора і одночасно стежте за лівим хрестиком (не перекладаючи на нього погляд). У певний момент він зникне.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
очі
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Яскравий подарунок для тих, кого любимо – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017)

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Андерс Брейвік.
0
Ще не підтримано

Нічого собі!

Коментарі

Зображення користувача Андерс Брейвік.
0
Ще не підтримано

Нічого собі!

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Клас!
Про "сліпу пляму" гарно продемонстровано у к/ф "Чорна діра" (двобій героя Віна Дізеля з таким собі чудиськом). В.Д. синхронно коливався з чудиськом перебуваючи в його "сліпій плямі" і той його не бачив!
Щось подібне можна спостерігати і у поведінці комах, наприклад бджола маючи фасеточну будову ока мусить рухатися, щоб побачити предмет. Отже, хочете, щоб бджола Вас не вжалила - стійте на місці і не відмахуйтесь руками!
П.С. Пане Альберте, до нашої попередньої розмови, цей тест не зло? ;) Посміхнімося :)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)