Олена Каганець's picture
Олена Каганець

Протистояння США та Китаю може позитивно вплинути на Україну, - Енді Гундер

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Після зустрічі президента Трампа з президентом Зеленським американські компанії почали з більшою зацікавленістю дивитися на Україну. Днями стало відомо, що дві великі американські компанії хочуть приїхати до України і подивитися на український ринок як можливий варіант для інвестицій. Риторика, що Україна - це вигрібна яма корупції стримувала компанії. Вони більш негативно ставляться до корупції, ніж до геополітичних ризиків і війни.

Президент Американської торгової палати в Україні Енді Гундер навів приклад великої американської компанії, яка інвестувала нещодавно 150 млн. доларів в глибоководний порт і зерновий термінал в Південному (Одеська область). В угоді про війну була 1 сторінка, а про корупцію - 44 сторінки.

Американський бізнес, який хоче працювати в Україні, сподіваються, що президент Зеленський поставить в пріоритет боротьбу з корупцією. 

Енді Гундер також наголосив, що для американських інвесторів важливо, щоб Україна працювала з МВФ. Це буде для них сигналом, що з Україною можна працювати, це буде сигналом довіри для прямих іноземних інвестицій.

На інвесторів буде впливати не тільки початок великої приватизації, яку оголосив уряд, а й вихід бізнесу з тіні.

Чого очікує американський бізнес від нової виконавчої влади України

1. Верховество права і справедливі суди. Інвестор хоче, щоб його інвестиції були захищені.

2. Макроекономічна стабільність, лібералізація валютного ринку. Зараз компанії, що працюють на фондовому ринку, довіряють Національному банку України і міністерству фінансів України. І ця довіра є ключовою для учасників ринку. Тому питання ПриватБанку є дуже важливим.

3. Прозора податкова політика, енергетика.

4. Сфера ІТ. Україна за прогнозами наступні 5 років може експортувати послуг в сфері ІТ на 10 млрд. Також українські спеціалісти, маючи високий професійний рівень, можуть виробляти внутрішній український продукт в цій сфері.

Якщо зараз великі американські компанії мають свої виробництва в Китаї, то невдовзі Україна може стати таким майданчиком замість Китаю. Але проблемою є робоча сила в Україні. Тобто американська компанія, якщо вона хоче відкрити в Україні завод, наприклад, на 3 тисячі працівників, не знайде 3 тисячі робочих рук. Зварювальники, слюсарі та робочі інших спеціальностей виїхали на роботу до Польщі. 

Наші інтереси: 

Знати з перших вуст про конкретні проекти і бізнес-можливості в Україні.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...