Олена Каганець's picture
Олена Каганець
  • Visits: 0
  • Hits: 0

Ахметов став для Кремля відпрацьованим матеріалом

Російська влада розпочинає масовану інформаційну кампанію проти Ріната Ахметова. Про це свідчить сюжет, який вийшов вчора на російському телеканалі НТВ і розповідає про "співпрацю президента "Шахтаря" з карателями з Національної гвардії". Москва дає чітко зрозуміти, що реальні авторитети на Донбасі їй не потрібні. 

І в першу чергу не потрібен їй колишній господар регіону, який досі сподівається зберегти Донецьк під своїм контролем. Адже "ДНР", як і "ЛНР", за планом Путіна, мають стати чорними політичними дірами на карті України, де можна безкінечно міняти номінальних керівників і організовувати провокації проти Києва. 

В сюжеті НТВ йдеться про "сенсаційне викриття", яке вдалося зробити журналістам телеканалу. Так, за версією кремлівського ЗМІ, стадіону "Донбас Арена" вдавалося увесь цей час уникати артобстрілів українських військових тільки тому, що в складських приміщеннях цього комплексу зберігалися та фасувалися продукти харчування та амуніція, які потім відправляли бійцям Національної гвардії. При цьому матеріал прикрашений кращими зразками путінської пропаганди з відповідним емоційними та смисловими акцентами. Однак, будь-якій тверезо мислячій людині, яка цікавиться розвитком подій в зоні АТО та хоч раз бувала в Донецьку, одразу стане очевидна абсурдність звинувачень НТВ на адресу Ахметова. 

По-перше, абсурдним виглядає пояснення Кремля, чому домашній стадіон "Шахтаря" досі не обстрілювали. Як відомо, ця спортивна арена знаходиться в центральній частині міста, де серйозних бойових дій поки не було. Основні сутички терористів з силами АТО відбувалися лише в районі аеропорту, поблизу залізничного вокзалу, а також на окраїнах міста з боку Мар'їнки та Ясинуватої. Тому снаряди просто фізично не могли долітати до стадіону. Долетіли вони лише на минулому тижні і були це снаряди терористів. 

По-друге, видається ще більш дивним, що керівництво "ДНР" протягом всього літа "не помічало" вантажівок, які доставляли на склади стадіону продукти харчування. І це при тому, що Донецьк увесь цей час перебував під повним контролем терористів. 

По-третє, Ріната Ахметова можна звинуватити багато в чому, але точно не в ідіотизмі. Якщо б він навіть і надумав допомагати бійцям Національної гвардії, то явно вибрав би для цього кращу логістичну схему. Адже важко пояснити, навіщо його гуманітарному штабу скуповувати продовольство для наших солдат, везти його в контрольований бойовиками Донецьк, вивантажувати там на склад "Донбас Арени", а потім знову завантажувати і вивозити з міста в напрямку, наприклад, Красноармійська. 

Не менш абсурдним в цьому контексті є і фасування продуктових наборів в окремі поліетиленові пакети з написом "Фонд Ріната Ахметова". Оскільки, важко уявити, як солдати Національної гвардії тягають за собою такі пакети, зокрема з борошном та олією. Тобто, очевидно, що склад стадіону був фасувальним пунктом для гуманітарного штабу Ахметова, який він створив близько місяця тому. А, роздаючи місцевим мешканцям продукти, колишній "господар Донбасу" сподівався зберегти хоча б частково свій авторитет в місті. І міг він це робити тільки з відома керівництва "ДНР", яке, не виключено, неодноразово отримувало від нього викуп в обмін на недоторканість, в тому числі і "Донбас Арени". 

Але тепер все змінилося. Зокрема, тому, що російській пропаганді банально потрібні нові герої для гучних новин, яких важче знайти в час, нехай і номінального, перемир'я. А герої із серії "п'ята колона", а саме її представником в історії НТВ виступає Ахметов, це окремий і завжди цікавий напрям для маніпуляцій. Крім того, попри повний провал спроби балансування Ріната Леонідовича в протистоянні між Києвом та Москвою, його гуманітарні подарунки землякам, а судячи з усього, зараз він на них грошей не шкодує, залишають бізнесмена у грі. Як такого собі доброго олігарха, який хоч і зрадив своїх виборців, але поки що не кинув. 

Кремлю ж такі фігури на Донбасі вже не потрібні, оскільки в російських планах підконтрольна терористам територія має стати сірою зоною, де проживають обмежені та озлоблені люди, якими дуже легко маніпулювати і які не здатні ні до якого опору Москві

Москві набагато вигідніше проводити постійне тасування кадрів в номінальному керівництві Донбасу, маніпулювати різними варіантами форм існування "ДНР" та "ЛНР", підтримуючи, тим самим, ці утворенні у стані постійного хаосу, де ніхто і ні за що не несе відповідальність і де не діють ніякі правила. Не виключено, що найближчим часом номінальними представниками цього хаосу можуть стати окремі скандально відомі "регіонали", наприклад, чинний депутат парламенту від цієї партії Олена Бондаренко, яка останнім часом знову активізувалась в підтримці антиукраїнської пропаганди Кремля. І якщо Москва затвердить її на деякий час в ролі лідера "ДНР". 

Тим не менше, прориваючись до трибуни парламенту і кидаючи з неї звинувачення Києву мало не в етнічних чистках на Донбасі, Бондаренко дуже талановито виконує роль жертви-приманки. Адже вона, по-перше, жінка, а, по-друге, одна з небагатьох "регіоналів", які в Україні не бояться відкрито підтримувати Владіміра Путіна. І якщо якийсь радикал одного разу таки не витримає і зірветься, на що, очевидно, і розраховують у Москві, то "ДНР" отримає "мученицю", а НТВ черговий сюжет про "кровожерливу київську хунту".   

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Кращий коментар

Анатолій Висота's picture
0
No votes yet

А чи він про це знає?

Comments

Анатолій Висота's picture
0
No votes yet

А чи він про це знає?

Доброслав Велесовий's picture
0
No votes yet

Недавно Ахмєтов сказав, що він готовий пожертвувати всім своїм бізнесом задля миру на Донбасі. В мене зразу зявилась думка, що тепер його доля складеться так, що йому прийдеться дійсно віддати весь свій бізнес і багатство, щоб лишитися живим і на волі.