Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

США доставили в Україну 90 тонн летальної зброї

Спецтема:

В Україну прибула перша частина військової допомоги США, про що повідомляє посольство США в Україні. Вантаж містить близько 200 тис. фунтів (90 тонн - ред.) летальної зброї, зокрема, боєприпасів для захисників України на лінії фронту

"Перша з кількох партій пакету безпекової допомоги, нещодавно схваленої президентом Байденом для України, сьогодні вночі прибула до Києва", - йдеться у повідомленні посольства у Твіттер, повідомляє BBC.

"Цей вантаж містить близько 200 тис. фунтів (90 тонн) летальної зброї, зокрема, боєприпасів для захисників України на лінії фронту", - повідомляють американські дипломати, не уточнюючи, що саме США поставили Києву.

"Ця допомога, а також безпекова допомога на суму у більш ніж 2,7 млрд доларів США, надана Україні з 2014 року, демонструє тверду прихильність Сполучених Штатів у зміцненні оборони України на тлі дедалі більшої російської агресії", - йдеться у повідомленні.

Держсекретар США Ентоні Блінкен, який у п'ятницю провів безрезультатні переговори з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим, підтримав надання Україні оборонного озброєння балтійськими країнами НАТО (Естонією, Латвією та Литвою).

Він назвав це необхідною умовою для того, щоб Україна могла "захистити себе від неспровокованої й безвідповідальної агресії Росії".

Міністр оборони Естонії Калле Лаанет, міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс та міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас виступили із заявою на підтримку України.

Вони заявили, що отримали дозвіл США на відправлення зброї та оперативно доставлять її в Україну.

Естонія поставить переносні протитанкові ракетні комплекси "Джавелін", а Латвія і Литва – переносні зенітно-ракетні комплекси "Стінгер". "Джавеліни" і "Стінгери" виробляють у США.

При цьому міністри оборони країн Балтії сподіваються, що Україні не доведеться застосовувати ці системи.

Раніше Велика Британія передала українській армії партію протитанкових ракетних комплексів NLAW.

При цьому США та інші країни НАТО відкидають можливість відправлення своїх військовослужбовців на допомогу Україні у разі початку масштабної війни між Росією та Україною.

Росія звинувачує Захід у "мілітаризації України" й "затягуванні" її у НАТО.

 

Наші інтереси: 

Підтримка України союзниками з США, Великої Британії та країн Балтії демонструє, хто є нашими союзниками.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...

Останні записи