Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Представник Пентагону: Ми зацікавлені в тому, щоб озброїти українські патрульні катери ракетами

У США розглядають питання щодо оснащення патрульних кораблів для ВМС ЗС України протикорабельними ракетами. Представники американського оборонного відомства повідомили американським журналістам про плани щодо можливого збільшення оборонних можливостей патрульних кораблів, які США збирається передати українському флоту.

20073002.jpg

Ракетний комплекс Mk 60 з керованими ракетами Raytheon BGM-176B Griffin B (Block II)

Про це повідомляє Defense Express.

"США активно розглядають можливість озброєння кораблів ще більшою вогневою потужністю, корабельними ракетами, здатними націлюватися на ворожі військові кораблі", - повідомив представник Пентагону CNN.

"Ми зацікавлені в тому, щоб озброїти їх патрульні катери ракетами", - додається в повідомленні.

Ймовірно мова йде про озброєння нових багатоцільових патрульних катерів типу Mark VI, рішення про передачу яких ВМС ЗС України нещодавно було схвалено Держдепартаментом США. Зокрема, йшла мова про передачу 16 подібних човнів, шість з яких мають оплатити з коштів, відділених в рамках безпекової допомоги Україні, а ще 10 катерів будуть закуплені за бюджетні кошти Міністерства оборони України.

Зазвичай, такі човни озброєні автоматичними гарматами калібру 25 або 30 мм та великокаліберними кулеметами. Однак на катери Mark VI також може бути встановлений й ракетний комплекс Mk 60 з керованими ракетами Raytheon BGM-176B Griffin B (Block II). Також не виключається, що це може бути й інший комплекс подібного типу, адаптований для встановлення на невеликі кораблі, наприклад корабельний варіант AGM-114L Hellfire Longbow.

До складу такого комплексу, крім пускових установок (дві ПУ з двома ракетами), входить електронно-оптична система виявлення, цілевказівки та підсвічування FLIR Systems BRITE Star II. Твердопаливна ракета BGM-176B має довжину 1,1 метра та вагу близько 20 кг (при бойовій частині у 6 кг) й здатна вражати морські надводні цілі, що рухаються зі швидкістю до 70 вузлів (приблизно 130 км/год) на дальності до 4,5 км.

В американському флоті такими системами оснащені чотири великих сторожових катери ВМС США типу Cyclone. Однак вони можуть бути встановлені й на інші невеликі човни, зокрема на Mark VI.

Ракетний комплекс Mk 60 з керованими ракетами Raytheon BGM-176B Griffin B (Block II) може бути встановлений на патрульному катері Mark VI

Нагадаємо, у червні Державний департамент США погодив продаж Україні за програмою Foreign Military Sale (FMS) 16 сучасних патрульних катерів Mark VI та пов'язаного з ними озброєння загальною орієнтовною вартістю 600 мільйонів доларів.

Наші інтереси: 

США продовжує і нарощує військову допомогу Україні.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Рамес Веселий.
0
Ще не підтримано

Війни виграє не зброя, а люди.

Я не меч, я тримаю меч.

Коментарі

Зображення користувача Рамес Веселий.
0
Ще не підтримано

Війни виграє не зброя, а люди.

Я не меч, я тримаю меч.