Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 8
  • Переглядів: 9

Верховна Рада прирівняла електронні паспорти до звичайних: у світі це вперше

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Верховна Рада України проголосувала за закон, який надає електронній версії паспорту у смартфоні статус повноцінного документа. Закон набуде чинності з 23 серпня. 

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram привітав українців з "історичною подією", пише Економічна правда.

"Вітаю українців з історичною подією. Ми – перша країна, де електронні паспорти мають таку ж юридичну силу, як їхні фізичні аналоги. Ми створили світовий кейс для побудови цифрової держави".

Згідно з даними у пояснювальній записці, закон почне діяти з 23 серпня і вносить наступні новації:

▪️ закріплює визначення термінів "е-паспорт", "е-паспорт для виїзду за кордон";

▪️ встановлює, що е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються безплатно та можуть пред’являтися на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону та лінії розмежування з окупованими територіями.

 ▪️ передбачає наявність в е-паспортах інформації про місце проживання та код платника податків.

Федоров також пояснив, що тепер можна використовувати цифрові паспорти нарівні з паперовими та не хвилюватися, якщо забув паперовий документ вдома. Завжди можна використовувати паспорт в додатку "Дія".

"Відкриття банківського рахунку онлайн, касові операції в банку, подорож поїздом або літаком всередині країни, заселення в готель, отримання посилок на пошті, підтвердження віку в супермаркеті", - перерахував Федоров зручності від е-паспорта.

Зараз цифрові паспорти (ID-картка та біометричний паспорт) – доступні в додатку "Дія".

Нагадаємо, днями міністр цифрової трансформації Михайло Федоров сказав, що МОЗ і Мінцифри стежать за вакцинованими від ковіду і зроблять «паспорти вакцинації», коли буде необхідно.

Наші інтереси: 

З одного боку, зручний сервіс (якщо забув паперовий документ), з іншого боку, "що занадто – то не здраво" (виносити всі свої дані у відкритий цифровий простір, чим можуть скористатися недоброзичливці).

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи