Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 5
  • Переглядів: 5

Комусь знадобилося налякати людство, або Чи треба захищатися від коронавірусу

Світ:

Спецтема:

Новий коронавірус COVID-19 – не більше, ніж звичайна респіраторна інфекція, а зупинить його тільки природне вироблення імунітету населення, для чого потрібен час. Те, що сьогодні штучно нагнітається паніка навколо цього вірусу, вже відомо багатьом.

20022302.jpg

Професор Микола Філатов

Тест-системи по виявленню цього вірусу ще три місяці тому не було в жодній країні. Тепер її створили, почали виявляти цей вірус у людей – і тут же заговорили, що цей вірус народився в Китаї. Звідки така впевненість? Так, може, він і народився в Китаї, але гуляє там і по світу вже років п'ять або більше, і без спеціалізованої тест-системи його просто не виявляли, а ставили хворим найрізноманітніші діагнози: від важких форм ГРВІ до атипової пневмонії з різними ускладненнями у конкретних людей, – розповідає доктор медичних наук Микола Філатов.

Навіщо все це робиться? Налякана людина легше віддає гроші та стає більш керованою. Саме в цьому криється корінь даної проблеми. Комусь і для чогось знадобилося дуже сильно налякати людство.

Можна почути, що цей вірус створено штучно. Але який у цьому сенс? Для того, щоб завдати шкоди здоров'ю людей? Тоді має бути висока летальність, важка клініка, висока контагіозність і так далі. А тут що ми бачимо? Летальність у нас яка? Високопатогенний «пташиний грип» H5N1 – у нього летальність 52,8 відсотка. Це означає, що половина людей, які інфікувалися на цей грип, вмирали. При цьому смертність і захворюваність були абсолютно незалежні від віку, статі, расової приналежності й того, чим людина займається. Цей вірус значно страшніше, ніж коронавірус.

Коронавірус – один з респіраторних вірусів, відомих давно. Вони – у звичайній респіраторної інфекції, яку ми називаємо ГРЗ, в певній частці присутні, причому давно. Ну і що? Ось цей новий, у нього летальність 3,4, ну максимум 4 відсотки! [Насправді до 2%. – НО]. Про що це говорить? Та ні про що. Це звичайна респіраторна інфекція. І раптом такий бум! Чому? Чому такий бум виникає, коли підстав до нього нема? Діти й підлітки не хворіють практично взагалі. Хворіють дорослі та люди похилого віку.

Я розумію органи влади. Всім хочеться, з одного боку, відзначитися, прийняти якісь гучні рішення, а з іншого, перестрахуватися, щоб потім, не дай Боже, у чомусь їх не звинуватили – в халатності, бездіяльності, недалекоглядності, що не впорався, не своє місце займаєш.

Те, що сьогодні штучно нагнітається паніка навколо цього вірусу, вже відомо багатьом. Чи то політикам це треба, чи то якимось сірим кардиналам від економіки та фінансів, я не знаю. Але якісь ігри навколо всього цього йдуть, в тому числі викачування з людей грошей. Ліки ажіотажно розкуповуються. Хтось маски за космічними цінами пропонує, хтось дезинфікуючі серветки, хтось індивідуальні засоби захисту, халати, спецкостюми й так далі. З боку може здатися, що світ божеволіє.

Все питання в тому, чи треба від цього вірусу захищатися. Ну виявили цей вірус у людини. І що? Він що, завдав шкоди її здоров'ю, якщо симптомів ніяких нема? Звичайно, можна ввести тотальний карантин, все скупити в магазинах, сидіти по домівках, поки нас ніхто не заразив. Вийдемо, заразимося, і будемо ще три тижні сидіти.

Вірус, як відомо, був вперше виявлений в Китаї. Захворіла якась кількість людей. Кілька померли. Їх обстежили на віруси й виявили цей новий вірус. Проти нього зробили тест-систему. Коли вірус виявлений, щоб тест-систему зробити, потрібно три дні. Весь порядок його секвенування був опублікований, і тут же зробили аналогічні системи і французи, і італійці, і німці. Ну і почали виявляти за допомогою цієї тест-системи: хтось кашлянув, а хто і без симптомів, просто звернувся. І відразу що? Стали звучати: «косить», «розповзається». Як чума, як чорна віспа! «Викошує» міста і селища! Де все це в реальності?!

Припиниться або не припиниться епідемія коронавірусу до літа? Давайте за аналогією з грипом. Як тільки стає багато тепла й ультрафіолету, вірус грипу рости перестає. Він просто спить влітку, і все. Як поведеться саме цей коронавірус, передбачити складно, але я схильний вважати, що коли буде більше світла і тепла, то для нього це буде невдалий сезонний період, як і для більшості респіраторних вірусів, а це такий же респіраторний вірус, тому, швидше за все, влітку картина зміниться.


Коментар НО: 

Подібного підходу дотримується уряд Нідерландів. У своєму зверненні до земляків прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рут одразу вказав, що більшість з них будуть інфіковані вірусом. Якщо людина буде інфікована, але перехворіє без тяжких наслідків, то в неї з’явиться імунітет. Якщо таких людей буде багато, то вони сформують загальний імунітет. Це знизить вірогідність того, що вірус зачепить вразливих людей похилого віку та людей з пониженим імунітетом. Тобто, наразі потрібно захистити цих людей шляхом контролю над розповсюдженням вірусу. 

Коронавірус у Нідерландах: стратегія на вироблення природного імунітету без паніки та ідіотизму 


Продовження: Коронавірус у Франції: карантинні заходи не працюють, припиніть залякування – Дідьє Рауль, інфекціоніст №1 у світі

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.
Наші інтереси: 

Розуміти, що таке вірус, мислити раціонально, діяти зважено.  

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вгору просування – без краплі вагання!

Динаміка демосів: стартап, ріст, розмноження, омолодження – дороговказ для Aryan Softwerk

Для досягнення режиму керованої молодості – «вічного життя» – демос має бути досить численним. Тож йому треба кількісно зростати, але зростати не механічно, а органічно – як жива істота. Аналогії між...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Іван Ведь.
0
Ще не підтримано

Вітаю!Так пане Ігорю, це звичайна психатака для немислячих осіб і деяких керівників держав...Віруси супроводять людство і самі віруси мутують в житті з людиною. Вірус,як паразит почав "виживати" з "хазяїном" і зрозумів, що співснування більше вигідне, ніж "перемога", бо тоді не буде "хазяїна..Неймовірний погляд на ситуацію ..В чому б ні?

Гарно, дуже гарно.

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Сьогодні Кличко з дуже стурбованим виглядом заявив, що у тримільйонному Києві захворіло на коронавірус аж 24 людини. Двадцять чотири, Карл!

З цих інфікованих 11 перебувають в самоізоляції, решта 13 в лікарнях. На цій підставі закрили метро.

Як відомо, 80% людей взагалі не відчувають зараження цим вірусом і вироблення до нього природного імунітету. Тобто оновлення генокоду відбувається без ознак хвороби.

Усе частіше чую запитання про те, з ким ми маємо справу - з чесними ідіотами чи спритними шахраями?

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Іван Ведь.
0
Ще не підтримано

Вітаю!Так пане Ігорю, це звичайна психатака для немислячих осіб і деяких керівників держав...Віруси супроводять людство і самі віруси мутують в житті з людиною. Вірус,як паразит почав "виживати" з "хазяїном" і зрозумів, що співснування більше вигідне, ніж "перемога", бо тоді не буде "хазяїна..Неймовірний погляд на ситуацію ..В чому б ні?

Гарно, дуже гарно.

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

Цитата:
Двадцять чотири, Карл!

Лише щойно прочитав у Інтернеті,звідкіля взялося це слово. До сьогодні думав, що з фільму "Той самий Мюнхгаузен".

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Ось цей мем про Карла з російської реальності:

cBіт Розумний каже:
Цитата:<blockquote class="bb-quote-body">Двадцять чотири, Карл!</blockquote>

Лише щойно прочитав у Інтернеті,звідкіля взялося це слово. До сьогодні думав, що з фільму "Той самий Мюнхгаузен".

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

«У столиці за 12-й тиждень 2020 року зареєстровано 14 893 хворих на грип та ГРВІ. Загалом інтенсивність епідемічного процесу перебуває на низькому рівні та є нижчою базової лінії на 34,3%. Наразі показник захворюваності становить 504,7» - повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Епідемічний поріг — це інтенсивний показник захворюваності на грип і ГРВІ. Його розраховують на основі даних про захворюваність за багато років. Цей усереднений показник допомагає визначити початок епідемічного підйому захворюваності, який за певних умов може перерости в епідемію. Тобто це певною мірою сигнал для вжиття заходів, щоб не допустити епідемії грипу.

Епідемію грипу фіксують, коли показники захворюваності на грип і ГРВІ перевищують епідемічний поріг. Тобто цьогоріч про епідемію грипу можна буде говорити після того, коли інтенсивний показник захворюваності на грип досягне позначки 649,71 на 100 000 населення.

Про це повідомляє сайт Міністерства охорони здоров’я

Згідно з повідомленням КМДА 24 березня 2020, показник захворюваності становить 504,7, що значно нижче позначки 649,71. Тобто епідемії в Києві нема - і не буде, бо йдемо до літа.

Все, що робиться з власної волі, – добро!