Важливість: 
2
Коломойський догрався: бізнесмен може поплатитися за "створення злочинної мережі" в США

Канцлерський суд штату Делавер у США ухвалив низку гучних рішень за позовом проти бізнесменів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, яких разом із їхніми партнерами запідозрили у створенні "злочинної мережі" і заволодінні активами на суму понад 674 млн доларів. 

Про це повідомляється у матеріалі tZE Inform. Йдеться про розгляд, який ініціював у травні ПриватБанк, що раніше перебував у власності фігурантів позову, пише Обозреватель.

Поруч із Коломойським і Боголюбовим шахрайство приписують ще трьом "агентам" злочинної схеми – Мордехаю Корфу (Mordechai Korf), Хаїму Шохету (Chaim Schochet) і Уріелю Цві Лаберу (Uriel Tzvi Laber), а також 20 компаніям, зареєстрованим у штаті Делавер.  

Зазначається, що розглянувши і вивчивши додаткові матеріали, що надійшли на розгляд суду, беручи до уваги істотну вагу і суспільну значущість розгляду, суд ухвалив рішення про подальший розгляд справи виключно за процедурою акту "Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act".

Було встановлено первинну черговість розгляду питань і призначено суддю на чергове засідання суду.

23 жовтня стало відомо про перший арешт у справі. 20 жовтня на запит Канцлерського суду штату Делавер міністерством юстиції США у Вашингтоні затриманий і доправлений до суду для надання свідчень фігурант справи RF02. Перед засіданням фігуранту оголошено тридцятиденний превентивний арешт.

Що все це означає для Коломойського і Ко

21 липня 2019 року суд визнав обґрунтованим факт наявності неправомірного впливу на учасників судового розгляду, що фактично призвело до зміни суті судового розгляду. Відтепер це вже не суд про порушення у господарсько-фінансовій сфері. 

Це судовий розгляд справ про створення "злочинної асоціації" та її членів.

Це, перш за все, має принципову особливість – дає змогу залучати відповідні органи юстиції до виконання функцій розшуку, доставки на судове засідання, арешту активів та інше, до винесення спільного рішення суду, в рамках незакінченої судової процедури.

Так, правоохоронці США отримали право доставляти Коломойського і Ко для їхньої участі у засіданнях.

Згідно з процедурою розгляду, на кожне засідання буде по черзі призначатися новий суддя, а рішення ухвалюватиметься у рамках судової колегії учасників. Відтепер жодна юридична процедура не може зупинити розгляд, або вивести з-під розгляду когось до остаточного рішення суду.

Обозреватель нагадує:

  • Міжнародне детективне агентство Kroll встановило, що ПриватБанк був об'єктом масштабних шахрайських дій, а це призвело до заподіяння фінустанові збитків щонайменше на 5,5 млрд доларів.

  • Високий суд Лондона виніс постанову про арешт активів колишніх акціонерів ПриватБанку в усьому світі. Суд при цьому зобов'язав Коломойського розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, що безпосередньо беруть участь у розгляді справи. Відповідне рішення було ухвалене на підставі наданих доказів щодо виведення з українського банку 2 млрд доларів.

  • Справу про можливе відмивання грошей Коломойським і Боголюбовим уже назвали однією з найбільших в історії.

 

Наші інтереси: 

1) Провчити Коломойського, щоб знав своє місце. 2) Показати іншим олігархам, що починається нове життя. 3) Ліквідувати в Україні олігархію як явище. Актуальним стає Закон RICO, або Як перемогти корупцію, коли в країні нема судів і прокуратури.

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка