Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Удар у відповідь. Як переконують Тимошенко відмовитися від "брудної боротьби"

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Схоже, Банкова нарешті дала відповідь на кампанію, що нагніталася Юлією Тимошенко та її штабом, звинувачуючи чинного главу держави в підкупі виборців. І відповідь ця виявився для "Батьківщини" вельми чутливою.

Інформаційна бомба від СБУ з'явилася на тлі чергових скарг "Батьківщини" на "репресії", якими в партії Тимошенко назвали обшуки штабів Тимошенко в регіонах, і інформації про те, що Шостий апеляційний суд Києва відмовив у задоволенні позову "Батьківщини" про незаконну агітацію штабом Порошенка.

До цих неприємних для штабу Тимошенко моментів додався і брифінг заступника голови СБУ Віктора Кононенка, на якому громадськість була поінформована про викриття великої мережі скупки голосів на президентських виборах. У цій злочинній організації, за версією СБУ, були не тільки українці, а й росіяни, що надавало ситуації виразний присмак зради.

Схему підкупу виборців в СБУ змалювали досить докладно. У виборчих округах формувалися піраміди у вигляді керівника сектора, старшого виборчої дільниці і десятка людей, які повинні були забезпечувати необхідні голоси на всіх виборчих дільницях.

Гроші на піраміди почали надходити ще до початку кампанії. Вони приходили в іноземній валюті, їх конвертували в гривню і роздавали на місцях, причому розмір оплати праці старших виборчих дільниць і членів в десяток разів зростав пропорційно наближенню виборів. Обсяги фінансування мережі в регіонах були чітко розраховані відповідно до кількості виборців, розміром округів і чисельністю дільничних комісій.

Вся ця інформація була проілюстрована аудіо- та відеозаписами переговорів і передачею чималих сум грошей. На чолі всієї злочинної структури з підкупу виборів, за словами Кононенка, стояв якийсь народний депутат, чиє прізвище "свідомо" не назвали, щоб "не прив'язувати її ні до якої політичної сили".

Однак інтрига навколо таємничого нардепа протрималася недовго. Буквально відразу ж після брифінгу відомий журналіст Андрій Дзіндзя, посилаючись на якісь кулуарні розмови, назвав прізвища підозрюваних. За його словами, це аж два нардепа від "Батьківщини" - Руслан Богдан і Валерій Дубіль.

Повністю інтрига зникла після того, як СБУ оприлюднила докази на своєму сайті. Там в одному з документів фігурує ім'я Руслана Богдана. І хоча замазати прізвище в документі не склало б великих труднощів, в СБУ цього робити не стали, швидше за все свідомо.

Тут потрібно нагадати, що викриттям СБУ передувала тривала і досить жорстка інформаційна кампанія Тимошенко. Практично кожен день Юлія Володимирівна повторювала, що Порошенко начебто організував розгалужену мережу з підкупу виборців по 1 тис. грн. за голос, публічно зверталася з цього приводу до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, підписувала з іншими кандидатами Меморандум про чесні вибори і навіть подала позов до суду, в задоволенні якого було відмовлено.

На Банковій на ці звинувачення відповідали симетрично. Мовляв, це саме Тимошенко формує мережі щодо скупки голосів. І ось тепер, коли в гру вступила СБУ, відповідні звинувачення БПП виглядають значно переконливіше. Одна справа, коли взаємними уколами і погрозами обмінюються політики, і зовсім інша, коли спецслужба демонструє докази.

З усієї цієї історії напрошується кілька висновків.

По-перше, акція СБУ, швидше за все, була ретельно спланована і час для оприлюднення матеріалів справи обрано не випадково. Інформація про мережу була відома СБУ ще в минулому році, але оприлюднити її не поспішали. На Банковій почекали, поки Тимошенко дійде у своїй кампанії до вищої точки, якою стало звернення до суду, щоб обрушити на неї у відповідь удар, який виявився помітно сильніше всієї кампанії Тимошенко.

Чи є у Юлії Володимирівни якийсь туз в рукаві, щоб перекрити весь цей негатив, поки невідомо, але, судячи з того, як довго в "Батьківщині" тягнуть з відповідною реакцією, з цим є певні проблеми.

По-друге, не назвавши офіційно ім'я головного організатора мережі з підкупу, але чітко давши всім зрозуміти, хто це, на Банковій вбивають відразу декількох зайців. У Тимошенко поки нема особливих підстав починати свою улюблену пісню про політичні репресії, адже офіційно нардепів від "Батьківщини" поки ні в чому не звинувачують. При цьому у силовиків поки нема необхідності вплутуватися в складну і неприємну гру з кримінальним переслідуванням депутатів від партії Тимошенко з далеко не гарантованим позитивним результатом.

Якби СБУ чітко назвала імена підозрюваних нардепів, то довелося б робити наступний крок - висувати їм підозру, готувати документи на зняття недоторканності, збирати під це голоси в парламенті (з останнім завжди непросто) і т. д. У той же час, оприлюднивши потрібне прізвище з неофіційних каналів, інформаційний ефект все одно буде досягнутий.

При цьому Тимошенко як би дають зрозуміти, що можливості для розвитку наступу у Банкової далеко не вичерпані, і якщо Тимошенко все ж вирішить воювати до переможного кінця, то результат війни може скластися не на її користь.

Схоже, Юлію Володимирівну поки переконують знизити градус риторики і не переводити виборчу кампанію в формат війни на знищення, і тоді про всю цю негарну історію можуть трохи забути у вирі передвиборчої боротьби. Наступний хід Тимошенко і те, яким він буде,  багато в чому визначить характер останніх виборчих місяців.

Наші інтереси: 

Розуміти, що хитра і підступна Тимошенко бреше, як дихає, бути уважними і все перевіряти має стати принципом, щоб не втратити власну гідність.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Я не перестаю дивуватися тупості електорату, який довіряє цій політичній авантюристці Юлію Тимошенко (Капітельман)! Вже скільки скандалів і кримінальних справ тягнеться ща нею, а вони все : "Юля!" "Юля!" !Юля!"...

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Федько.

На мій погляд, час запросити Павла Лазаренка в Україну... в гості до Генеральної прокуратури... і ввічливо "попросити" його розповісти про давні шахрайські справи з поставками газу з Росії в Україну, які він здійснював разом з Тимошенко!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Федько.

Готова кримінальна справа!

Цитата:
Гроші на піраміди почали надходити ще до початку кампанії. Вони приходили в іноземній валюті, їх конвертували в гривню і роздавали на місцях, причому розмір оплати праці старших виборчих дільниць і членів в десяток разів зростав пропорційно наближенню виборів. Обсяги фінансування мережі в регіонах були чітко розраховані відповідно до кількості виборців, розміром округів і чисельністю дільничних комісій.

Вся ця інформація була проілюстрована аудіо- та відеозаписами переговорів і передачею чималих сум грошей.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!