Важливість: 
2
Чиї Курили? Японія жорстко поставила на місце Росію

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив про можливу передачу островів Японії за згодою російських громадян, які живуть там. Японія планує відмовитися від компенсацій за Курильські острови.

19011001.jpg

Курильські острови. Фото: Вікіпедія

Посла Японії Тойохісу Кодзукі викликали до МЗС Росії через висловлювання японської влади щодо островів, які Москва називає Південними Курилами, а Токіо – окупованими територіями, передає Еспресо.

У МЗС Росії заявили про “грубе спотворення домовленостей лідерів Росії і Японії” і про прискорення переговорного процесу щодо спірних островів.

Чотири острови Курильської гряди (Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї) анексовані Радянським Союзом. У 1956 році СРСР і Японія підписали декларацію про завершення бойових дій, однак мирний договір так і не був підписаний.

14 листопада минулого року після зустрічі лідерів Росії і Японії стало відомо про домовленості повернутися до меморандуму 1956 року, за яким Москва погоджувалася передати японській стороні два з чотирьох островів.

Тим часом до Держдуми РФ внесли законопроект, який накладає вето на підготовку будь-яких правових актів з передачі Курил Японії, передає Обозреватель.

Документом закріплюється, що Курильські острови є невід'ємною частиною Росії у складі Сахалінської області.

 

Наші інтереси: 

РФ матиме проблему з Курилами, що відволікатиме її від гібридної війни з Україною.

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка