Важливість: 
3

Спецтема:

Категорія:

Порошенко привіз обладнання для доступу України до бойового інформаційного простору НАТО

13 грудня 2018 Президент повернувся з Брюсселя не з порожніми руками. Президентський борт був завантажений обладнанням, яке є ядром нових систем шифрування зв'язку, що розгорнуться дуже швидко і кардинально змінять ключовий елемент управління військами.

Власне кажучи, наш зв'язок переходить на стандарти НАТО і стає сумісним зі зв'язком НАТО в цьому ключовому компоненті.

Якщо ми переходимо на систему шифрування каналів зв'язку НАТО, то ми вже однією ногою знаходимося там. Технічно, прямо зараз йде інтеграція ЗСУ в НАТО. Адже канали зв'язку це не тільки мова або тексти, а й робота датчиків, систем управління, аж до цілевказівки.

Скажімо так, тепер ми зможемо отримувати інформацію з різних систем спостереження, що знаходяться в розпорядженні НАТО, просто в режимі реального часу, а партнери можуть отримувати нашу інформацію знаючи, що вона йде по надійним і захищеним каналам зв'язку, стійким до різних неприємностей. Схоже на те, що саме президентським бортом пішло найцінніше обладнання, яке не можна довірити звичайному каналу логістики, а решта підтягнеться до кінця року.

Крім того, пройшла інформація про те, що ЗСУ в цей же термін отримають обладнання GPS. Оскільки у кожного на телефоні є ця система позиціонування, то дещо незвично виглядає саме ця новина. Однак цивільний і військовий GPS - це дещо різні системи. Тут справа і в стійкості до перешкод і в точності позиціювання. Але найголовніше, якщо вже мова йде про це обладнання, то воно потрібно тільки для використання високоточної зброї, ракет, бомб, артилерійських боєприпасів і бойових дронів. Це означає, що нам це обладнання вже треба і ми знаємо - для чого саме.

Оскільки військовий GPS, зокрема, забезпечується і спеціалізованими військовими супутниками, то разом з апаратурою закриття каналів зв'язку, за стандартами НАТО, схоже ми отримали прямий доступ до комунікацій НАТО і ми вже практично в ньому.

Що тут можна сказати? Ніхто не вірив, що під час війни ми отримаємо асоціацію, безвіз, що ми зможемо отримати летальну зброю і автокефалію, що нам можуть відкрити ринки Європи, Штатів, Канади та інших країн, і виходить, що нам залишилося не вірити тільки в те, що ми вступимо в НАТО?

Але ось тільки що ми зробили рішучий крок до Альянсу, і схоже, цього ніхто не помітив, але ж воно само собою з неба не падає. Просто ми не бачимо, а часто - не хочемо бачити тієї роботи, яка для цього зроблена.

Як би там не було, але років через 10-20 всі це назвуть дивом і будуть гадати, яким же чином все це вдалося зробити, і що за люди могли це зробити. Потім. Це буде потім. Не зараз, а поки - просто робимо те, що можемо робити і не розпускаємо соплі.

Таке легко не робиться. Так що там, таке, так, і в такий термін - ніхто, крім нас, ніколи не робив і навіть не намагався робити!

Джерело

Наші інтереси: 

Бачити добрі новини. Просто робимо те, що можемо робити і не розпускаємо соплі.

Гравець: 
Оксана Колосовська
 
Форум Підтримати сайт Довідка