Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

Україна перетворюється на експортера газу - Кирило Сазонов

Категорія:

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

В системі Прозорро.Продажі оголошено про перший аукціон з видобутку нафти і газу на українських родовищах. Відразу виставлено 10 ділянок.

Ну, що, трохи перемоги нам в новинах не завадять? Що особливо приємно, коли це трапляється всупереч похмурим прогнозам скептиків. Тому що песимізм, зубожіння, тотальна корупція і половина вареника у нас набагато краще йде в новинах, ніж реальний успіх. Чи то тренд такий, чи то політичний порядок денний, але говорити про перемоги України прийнято набагато менше. З радістю це зроблю.

Отже, в системі Прозорро.Продажі оголошено про перший аукціон з видобутку нафти і газу на українських родовищах. Відразу виставлено 10 ділянок. З них тільки одна ліцензія на розвідку, а 9 - на розвідку і одразу на видобуток.

Орієнтовні запаси - 86 млрд. кубів газу. Вся інформація по ділянках вже є на сайті, аукціон відбудеться через 90 днів.

А я нагадаю, що ще кілька місяців тому прем'єр Гройсман заявив про маштабні програми продажу ліцензій на ділянки для видобутку українського газу і нафти, що  будуть розподілятися чи не серед "своїх" і не за хабар з найскладнішою бюрократичною системою, а ось так просто. І планується виставити 44 ділянки. На першому етапі. На аукціонах через систему Прозорро.

Я голос зірвав в ефірах, доводячи, що це круто. Але у відповідь завжди отримував від колег скептицизм. Мовляв, це піар, повітряні замки, нема ніяких проектів, в цьому році нічого не зрушиться. Все буде дуже довго і дай Бог хоч одну свердловину виставити. Ну, живіть тепер з цим, дорогі песимісти.

А зараз про суть - чому це дуже круто. Перше - тому що зруйнована корупційна вертикаль, яку створювали десятиліття і зміцнили при Януковичі до стану бастіону.

Тобто ми право видобутку в своїх надрах тепер продаємо з аукціону, відкрито і отримуємо справжню ціну. По грошах там взагалі все дуже цікаво. Першу суму ми отримуємо з аукціону. Потім інвестор вкладає гроші в розробку, а це мільйони доларів на одну свердловину. Ні копійки з бюджету - всі гроші приватників.

Природно, потім робочі місця для всіх - від технічних фахівців до робітників. Це все податки і збори до Пенсійного фонду. Плюс - завантаження суміжних галузей замовленнями, за які добре заплатять.

Далі - ми отримуємо газ внутрішнього видобутку і за кілька років з імпортера стаємо експортерами. Запаси дозволяють, потрібні технології та інвестиції.

Я не буду брехати про дешевизну, але тут є інший важливий момент, навіть два. За наш газ ми платимо гривнями, за імпортний - доларами. Плюс саме імпорт енергоносіїв дає нам зараз негативний торговий баланс. Станемо експортерами - будемо долари не витрачати, а отримувати. Тобто для ЗВР і курсу гривні новини відмінні. Додатковий бонус - з виходом на європейський ринок (а споживання газу там росте) ми трохи посовуємо звідти кого? Правильно, Росію.

І на фініші маленька інформація про інвесторів. Цим напрямком дуже цікавляться США. І саме для обговорення цих питань три тижні тому приїжджав до Києва міністр енергетики Рік Перрі з офіційним візитом.

Американцям цікаво виходити на ринок ЄС не тільки з морського напрямку, але і з боку України. Ну і політиці. Американці дуже добре вміють захищати свої інвестіції. І від жадібних місцевих чиновників, і від зовнішнього агресора. Тому що в світі цинізму геополітичних процесів абстрактні демократичні цінності вартують куди дешевше, ніж реальні вкладені мільйони. Так що новина дуже хороша. З усіх боків. Дивно, що вона не стала сенсацією ...

 

Автор: Кирило Сазонов

Наші інтереси: 

Розвиток власного газовидобування - важливий напрямок для української економіки.

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Володимир Світлий.

Чудова новина!
Залишається дотиснути щоб нарешті почалася робота статуправлінь з моніторингу і статистики, і розподілу всіх видів ресурсів.Внести туди всіх власників і новонароджених також - громадян України. Відкритість і прозорість - перший крок до подолання корупції. А через введення комп'ютерних технологій на зразок блокчейну у корупції шансів не буде. Після того можна, нарешті, відкрити рахунки, провести інвертарізацію ... щось я забагато одразу захотів. Але потрібно до цього йти.

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.

Зображення користувача Ія Подолянка.

Новина дійсно надзвичайно хороша. Може інвестори доберуться і до Буковини.В Чернівецькій юбл мабуть більше 30 років горить скважина газова=забула назву пункту

Зображення користувача Ігор Каганець.

Українська ГТС буде прокачувати український газ.

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Зображення користувача Володимир Федько.

У нас велика частина населення ще не вийшла з комуністичного минулого, а крім того ще сильний вплив московської пропаганди.

Цитата:
песимізм, зубожіння, тотальна корупція і половина вареника у нас набагато краще йде в новинах, ніж реальний успіх. Чи то тренд такий, чи то політичний порядок денний, але говорити про перемоги України прийнято набагато менше.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Анатолій Творець.

Мене цікавить мій зиск. Де моя частка від продажу мого газу моєю країною?
Та ще й мені ж по світовій ціні?(ціні рівній польських газопостачальників - країни що не має свого газовидобутку

В громадян Арабських еміратів таких питань не аиникає

В мудрості - сила

Зображення користувача Володимир Федько.

Друже, іде війна. Веди себе патріотично :-)

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Анатолій Творець.

це і є найвищий патріотизм - шанувати Конституцію в частині "Багатство належить народу". Чи Ви проти? Друже.
Нагадаю цитату з того ж фільму "револьвер":
«Первое правило бизнеса — защищайте свои инвестиции», — «Этикет банкира», 1775 г.
А Країні своїй я віддав майже все життя.
що до пояснень:"що йде" я не піп насповіді і не слідчий, щоб приймати пояснення. В моїй країні ціле військо чиновників і обранців взяли на себе зобов'язання (якісь). Отримують за їх виконання винагороди і вислуги. Якщо ми не заставимо їх у повному обсязі виконувати ті зобов'язання (і навіть більше), війна буде програна. А така перспектива мені не вподоби.

В мудрості - сила