Важливість: 
3

Спецтема:

Категорія:

У Міноборони Нідерландів заявили про кібервійну з Росією

Глава Міністерства оборони Нідерландів Анк Бейлевелд заявила, що країна перербуває в стані кібервійни з Російською Федерацією. Про це повідомляє De Telegraaf.

Такий висновок чиновниця зробила після ситуації з висланням російських громадян за підозрою в кібератаці на сервери Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) в Гаазі

Вона додала, що російські спецслужби намагаються впливати на нідерландську демократію різними способами, при цьому згадавши втручання РФ у вибори президента США в 2016 році.

Нагадаємо, 4 жовтня спецслужби Нідерландів повідомили про запобігання хакерській атаці Росії проти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), розташованої в Гаазі.

Як заявили в Міноборони Нідерландів, ще в квітні Нідерланди вислали чотирьох росіян, підозрюваних у підготовці хакерської атаки, нідерландські спецслужби вважають, що вони були працівниками ГРУ.

Також були названі імена висланих росіян - Олексій Сергійович Моренець, Євген Михайлович Серебряков, Олег Михайлович Сотников і Олексій Валерійович Мінін.

За даними голландських спецслужб, співробітники російської розвідки намагалися вкрасти матеріали розслідування катастрофи Боїнга MH17 на Донбасі.

Через кілька годин після прес-конференції в Нідерландах відбулася прес-конференція Мін'юсту США. На ній повідомили про пред'явлення звинувачень сімом працівникам ГРУ РФ: Олексію Сергійовичу Моринцю, Євгену Михайловичу Серебрякову, Івану Сергійовичу Єрмакову, Артему Андрійовичу Малишеву, Дмитру Сергійовичу Бадіну, Олегу Михайловичу Сотникову і Олексію Валерійовичу Мініну. ФБР оголосило їх в розшук. У повідомленні зазначено, що вони озброєні і дуже небезпечні.

Як видно з опублікованих імен та фото, четверо з них - ті ж співробітники ГРУ РФ, яких Нідерланди вислали в квітні. Ще троє - Бадин, Малишев і Єрмаков - були серед 12 співробітників ГРУ, яких в липні США звинуватили у втручанні в вибори президента.

Міністр закордонних справ Стефф Блок намагається пролобіювати в ЄС нові каральні заходи проти РФ, які повинні поширитися на кібершпигунів і хакерів.

 

Джерело

Наші інтереси: 

Росія воює шпигунськими методами на всіх фронтах. Важливо, що окремі країни Європи починають це розуміти.

Гравець: 
Оксана Колосовська
 
Форум Підтримати сайт Довідка