Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

Петро Порошенко вирішив залишити Юлію Тимошенко без "Нового курсу"

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Президент Порошенко збирається щоразу ставити Юлію Тимошенко та інших своїх конкурентів перед необхідністю публічно вибирати, на чиєму вони боці: Путіна чи України.

Новий політичний сезон, який розпочнеться 4 вересня разом з відкриттям осінньої сесії парламенту, буде боротьбою передвиборних ініціатив.

Минулої осені ініціатива була в руках опонентів Петра Порошенка - досить згадати акцію під парламентом, яка стартувала 17 жовтня і в кінці кінців добилася прийняття закону про Вищий антикорупційний суд.

Можливо, зараз якісь сюрпризи готують Юлія Тимошенко, Юрій Бойко, Вадим Рабинович та інші потенційні кандидати на президентську посаду з числа народних депутатів, проте поки що про їх передвиборчі законопроекти нічого не чути. У той же час Порошенко, судячи з усього, збирається перехопити ініціативу з перших же днів нової парламентської сесії.

За останні дні він уже озвучив пару ідей, які здатні поставити порядок денний навіть не на одну, а на дві сесії Верховної Ради.

По-перше, це законопроект про закріплення в Конституції прагнення України вступити в ЄС і НАТО. "Юристи знайшли формулу, як це зробити оптимально і швидко", - заявив президент, виступаючи на параді в День незалежності, і пообіцяв, що такий проект буде зареєстрований до відкриття осінньої сесії.

Як відомо, для внесення змін до Конституції необхідно, щоб парламент схвалив проект двічі: на одній сесії - не менше ніж 226 голосами, наступного - не менше ніж 300 голосами. Це означає, що при сприятливому для Порошенка збігу обставин остаточне голосування за закріплення в Конституції курсу на вступ до ЄС і НАТО може бути проведено перед самими президентськими виборами.

Спікер парламенту Андрій Парубій вже запевнив, що Верховна Рада підтримає цю ініціативу, і навіть розкрив спосіб, як цього можна досягти.

"Коли це питання буде поставлено на відкрите голосування, коли кожен буде стежити за кожним депутатом, за кожним голосом - ніхто не посміє не проголосувати за цю ідею", - заявив Парубій 28 серпня.

Зрозуміло, що щодо "ніхто" він погарячкував: напевно виступлять проти вступу в ЄС і НАТО депутати, пов'язані з "Оппоблоком" і партією "За життя" Рабиновича-Медведчука. Але перед вкрай неприємним вибором виявляться Тимошенко і її однопартійці.

Їм і без того весь час нагадують, як Тимошенко під час свого другого прем'єрства, всупереч позиції Віктора Ющенка і на догоду Путіну, зірвала надання Україні ПДЧ - плану дій щодо членства в НАТО.

Якщо Тимошенко і "Батьківщина" відмовляться підтримати зміни в Конституції, вони фактично солідаризуються з Путіним.

Якщо ж вони проголосують за законопроект Порошенка, то тим самим підтвердять правильність курсу, взятого нинішнім президентом України. І їм доведеться викручуватися, придумуючи пояснення, про який такий "новий курс" твердить Тимошенко з червня цього року.

Тим часом Порошенко свою ідею про закріплення в Конституції курсу в ЄС і НАТО обґрунтовує якраз необхідністю унеможливити зміну курсу України в разі зміни влади. І якщо Тимошенко не збирається міняти курс України, то стає абсолютно незрозумілим, навіщо тоді міняти президента.

По-друге, Порошенко 28 серпня оголосив, що Україна готова до припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ. Денонсація міжнародних договорів - це прерогатива парламенту, тому відповідний законопроект обов'язково повинен з'явитися у Верховній Раді. І тут Тимошенко і "Батьківщина" знову опиняться перед необхідністю публічно вибирати, на чию сторону ставати: Путіна або Порошенка.

Очікуються й інші ініціативи, які будуть наповнювати слова про розрив з Росією та інтеграції з ЄС і НАТО конкретним змістом. Зокрема, до кінця року може з'явитися президентський законопроект про реформування СБУ - його розробка передбачена законом "Про національну безпеку України", прийнятим Верховною Радою з ініціативи президента 21 червня 2018 р. 

Концепція реформування СБУ була розроблена ще в 2015 р за участю представництва НАТО в Україні та консультативної місії ЄС. Новий закон важливий в двох відносинах: він позбавить СБУ функцій розслідування економічних і корупційних злочинів (що має бути з ентузіазмом зустрінуте бізнесом) і в той же час переведе українську спецслужбу на стандарти НАТО і перебудує її за зразком західних спецслужб. Це буде означати можливість набагато тіснішої співпраці СБУ із спецслужбами США, Великобританії та інших членів НАТО, а також Ізраїлю та інших союзників США поза НАТО.

Не забув Порошенко і про економічну сферу. Він уже вніс революційний законопроект про податок на виведений капітал. Не потрібно розбиратися в деталях цієї ініціативи, щоб зрозуміти, яке вона може мати значення в передвиборній боротьбі.

По суті, українці знатимуть, що є Порошенко, який виступає проти виведення капіталу з України, і є захисники олігархів, які виводять капітали в офшори. І тут вже не тільки Тимошенко, а й Рабинович з Бойком опиняться перед неприємним для них публічним вибором: або з Порошенком, або з олігархами, що грабують Україну.

Зрозуміло, це не означає, що Порошенко вже "всіх переграв". Але щоб переграти його, конкурентам необхідно нав'язати йому свою гру. Від їх здатності висунути власні контрініціатіви значною мірою буде залежати результат всієї кампанії.

Джерело

Наші інтереси: 

Порошенко змушений ініціювати корисні для України процеси. На даний час він уже є президентом, який зробив для України найбільше.

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Альберт Саїн.

Наші інтереси:
Порошенко змушений ініціювати корисні для України процеси. На даний час він уже є президентом, який зробив для України найбільше.
------------------------
У даному випадку мається на увазі заснував партію Регіонів чим і породив увесь цей процес?
Чи те що він замість побудови самостійної України прагне передати Україну в рабство Америки тобто зробити її ще однією колонією Америки (США)?

Зображення користувача Сірко Крутивус.

Чим погана ідея 1990-х рр. об'єднання інтересів регіонів України на противагу попередньому періоду боротьби регіональних кланів за київську владу?

Зображення користувача Альберт Саїн.

А з чого висновки що це погана ідея?
Просто на Майдані люди чомусь думали що та Партія з чудовими ідеями прагнула вступити в ЄроАзійський Союз і тим самим посилити ідею Регіонального єднання країн до "матері" всія Русі Расєюшки) Та жартую звісно що) але люди і в правду на Майдані були проти приєднання України у той ЄвроАзійський Союз, хоча сама ж партія наче і не збиралася туди входити, АЛЕ натомість НЕ вступати у Європейський Союз вони 100% були проти через драконівські умови вступу у їхній союз, навіть сам Азірів запитував у народа, а чи хоч хтось читав усі ті євроконвенції і тому подібне для того щоби вступити у ЄС? А ось ті хто то все читав то той зрозумів чому польська економіка після вступу у ЄС в десятки разів програла і сотні разів втратила від того союзу, аніж якби вони залишилася осторонь від нього..
А тому ось вам і двоякість і партії і тих хто схильний змінювати свої позиції в залежності від напрямку вітра)

Зображення користувача Ігор Каганець.

Люди схильні змінюватися разом зі зміною обставин.
За останні 4 роки Україна змінилася більше, ніж за попередні 25. Порошенко також змінюється. Він завжди був чутливим до змін.
Та й ми також дуже змінилися за ці 4 роки.
Вперше за своє життя можу впевнено сказати, що Україна рухається в правильному напрямку.
Зараз важливіше не те, що було, а те, що є і буде.

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Зображення користувача Явсе Світ.

Брехня є брехнею за любих обставин;а хто є батьком брехні,на НО говорилося сотні разів...

Тож «Світ ловив мене, але не спіймав» для НО вже в минулому...

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Ігор Каганець.

Під словом "світ" Ісус Хрестос і Григорій Сковорода розуміли наповнений подіями простір боротьби.
Про це у статті: «Царство Моє не від цього світу» – що означає ця фраза Ісуса Хреста?

Аріянство передбачає активну суспільну діяльність, проте її треба здійснювати з Простору волі - не опускаючись у "світ" (боротьби).

Явсе Світ каже:
Брехня є брехнею за любих обставин;а хто є батьком брехні,на НО говорилося сотні разів...
Тож «Світ ловив мене, але не спіймав» для НО вже в минулому...

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Зображення користувача Явсе Світ.

Коли людина бреше,то вона далека від високих просторів...У політиці це або деградований гобіт, або професійний хуцпіст,або людина,у якої нема вибору...Не варто за таких сильно надриватися,бо "що вподобав,на те і перетворився"...

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Микола Погорілець.

Потенційна колонія США звучить загрозливо...
Не те, що фактична колонія Росії. Правда?
Хто веде наразі колоніальну політику?
Порошенко змушений грати за Україну? Це ж класно, коли такі спроможні гравці в нашій команді. Навіть те, що він - один з батьків партії Регіонів наразі не применшує результатів його діяльності. Старі гріхи відпрацьовує :)
Тут є ще гравці, які вважають, що саме партія привела до війни? Партія винна, а не люди?

Зображення користувача Альберт Саїн.

Справа тут не у тому хто винен чи не винен через те що деякі люблять шукати крайніх, а справа у тому що тут починають забувати саму основну позицію того що Україні потрібно рухатися самостійним шляхом так би мовити "в верх", замість того щоби обирати чиєю стати колонією, так як будь яка колонія це все одно всього на всього лишень колонія для паразита.
І казати що краще бути колонією того чи іншого паразита це трохи безглуздо, хоча знову ж таки право на вільні думки ніхто ні у кого не відбирає)
Мені наприклад обидва варіанти колоніальної долі України є вкрай прикрими( хоча з іншого ж боку у нас принаймні буде можливість побачити як там живуть по той бік умовно кажучи "західної імперії".. а тому залишається надія що після енної кількості років Україна все таки набереться сил для того щоби йти своїм самостійним шляхом "в верх" вже збираючи під себе довколишні землі та території навіть на інших континентах) лиш би до того часу самі українці як такі залишися би в живих, а то боронь боже щоби сталося як у Греції чи у Єгипті та інших варіантах..

Зображення користувача Ігор Каганець.

Додам, що обрАзи - це паразитичні програми, які висмоктують з нас енергію. Тому їх треба позбуватися.

Для ліквідації паразитичних програм гарно працюють кармічні форми Живого Слова.

При цьому стирання негативної програми відбувається під час дуже приємних снобачень. Людина, на яку ображаєшся, викликає під час снобачення настільки яскраві і потужні позитивні емоції, що де-факто на таку людину неможливо ображатися.

Тобто логіка тобі говорить, що ця людина є проблемною, але, згадуючи сон, тут же сам собі кажеш - "але ж яка вона приємна!"

Під час кармічних снів ви можете разом співати, танцювати, жартувати, обійматися, потискати руки, обмінюватися подарунками, робити важливі послуги, допомагати, відчувати велику повагу та взаєморозуміння, дивуватися талантам чи шляхетним захопленням один одного.

Все, що робиться з власної волі, - добро!