Важливість: 
3
13 росіянам висунули звинувачення за втручання у вибори в США

Оголошення про звинувачення зробив спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який проводить розслідування щодо можливого втручання Росії у вибори.

myuler.jpg

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер

Троє з названих ним росіян звинувачені в шахрайстві з використанням електронних мереж, ще п'ятьох звинувачують у крадіжці персональних даних за обставин, які обтяжують покарання.

Серед звинувачених - російський бізнесмен Євген Пригожин.

У звинувачувальному акті згадуються також три російські компанії, зокрема "Конкорд менеджмент і консалтинг" і "Конкорд кейтеринг", що належать Пригожину.

"З початку 2014 року організація (Агентство інтернет-досліджень.- Ред.) почала втручатись в політичну систему США, зокрема в президентські вибори 2016 року. Організація отримувала фінансування від Євгена Вікторовича Пригожина і контрольованих ним компаній, в тому числі "Конкорд менеджмент і консалтинг" та "Конкорд кейтеринг", - йдеться в документі.

Наголошується, що деякі з обвинувачених використовували комп'ютерні системи в США, щоб приховати зв'язок своєї діяльності з Росією.

"Звинувачені, видаючи себе за громадян США і створюючи штучні особистості американців, керували сторінками соціальних мереж та групами, призначеними для залучення американської аудиторії. Звинувачені та їх спільники також створили та контролювали численні облікові записи Twitter, створені таким чином, ніби американські громадяни чи групи їх контролювали", - наголошується в документі.

У звинувачувальному акті зазначається, що звинувачені систематично оцінювали ефективність їхніх інтернет-повідомлень, і коригували свої плани дій для її максимального підвищення.

Йдеться про те, що ті, хто згадується в звинувачувальному акті, почали обговорювати, як впливати на вибори вже у 2014 році.

У документі повідомляється, що головними завданнями звинувачених було поширення інформації, яка послаблювала та представляла у негативному світлі Гіларі Клінтон, кандидатів на праймеріз Республіканської партії Теда Круза та Марко Рубіо.

Також звинувачені підтримували Дональда Трампа та кандидата на праймеріз Демократичної партії Берні Сандерса.

Звинувачувальний акт не свідчить про змову між кампанією Трампа та росіянами. Проте він стверджує, що у зусиллях з втручання у внутрішні справи, можливо, допомогли "люди, які нічого не підозрювали", пов'язані з кандидатом від республіканців.

Білий дім може зітхнути з полегшенням у зв'язку з таким частковим викриттям. Проте стає дедалі гарячіше, а розслідування ще не закінчено.

Принаймні, якщо ствердження пана Мюллера матимуть вагу у суді, президенту буде все важче казати, що російське втручання на його користь є бездоказовою брехнею.

Наші інтереси: 

"Звинувачувальний акт не свідчить про змову між кампанією Трампа та росіянами".

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка