Важливість: 
3
Як зміниться робота українського бізнесу із запуском 4G

Вже навесні українці отримають всі переваги основного у світі стандарту мобільного зв'язку. 

Наприкінці лютого держава проведе ще один тендер – на частоти 4G в діапазоні 1800 МГц. Після цього почнеться побудова мереж 4G. Нагадаємо, нещодавно усі три мобільних оператори: Київстар, Vodafone-Україна та lifecell, отримали частоти в діапазоні 2600 МГц, які дозволяють одночасно більшій кількості абонентів підключитися до швидкісного інтернету.

Найбільша перевага нового для України стандарту – підвищення швидкості передачі даних та збільшення кількості одночасних з'єднань. Швидкість завантаження інформації зросте у 3,5 раза, до 150  Мбіт/с, вивантаження – у 6,5 раза, до 72  Мбіт/с, а кількість одночасних з'єднань збільшиться вдесятеро.

На запуск мережі 4G операторам відведено півроку, однак новий стандарт зв'язку для країни обіцяють уже навесні. Спершу новий стандарт має з'явитися у столиці, потім у містах-мільйонниках. Далі він крокуватиме обласними центрами та іншими великими містами, де є достатня кількість абонентів зі смартфонами, що підтримують 4G.

Оператори кажуть, що абоненти будуть задоволені 4G-застосунками, але  найбільш значущий вплив новий стандарт зв’язку створить на бізнес. "З 4G компанії зможуть використовувати мобільні технології повною мірою. Починаючи з віддалених перевірок персоналу й охоронних систем на своїх телефонах до моніторингу трафіку, будівель, віддалених локацій за допомогою інтернету", – каже Ісмет Язиджи, головний виконавчий директор lifecell.

Завдяки збільшенню швидкості передачі даних зв'язок 4G надасть поштовх для розвитку напрямку так званого “інтернету речей” – мережі різноманітних пристроїв, що самостійно спілкуватимуться між собою.

Інтернет речей – це розумне місто, це можливості для сільського господарства, контроль за внесенням міндобрив на полях, контроль за фермами. "Це як та дорога, яка надає можливість автомобілям їхати з більшою швидкістю", – додає Олег Проживальський, директор з корпоративного управління й контролю Vodafone-Україна".

За допомогою 4G з'явиться можливість автономно керувати транспортними засобами: від дронів до безпілотних вантажівок. І, що найголовніше для бізнесу, – можна робити мобільний офіс де завгодно. Тому що працює швидкість в обидва боки: як завантаження файлів з місця, так і завантаження назад.

Тобто, можна запустити повноцінний офіс просто в парку.

Мобільний зв'язок 4G заощаджуватиме компаніям час на різні бізнес-процеси. А час – це гроші. Крім того, нова технологія дає поштовх для розвитку цілих галузей – інтернету речей, безпілотних транспортних засобів, розробки мобільних додатків.

Зрештою, продавці електроніки теж збільшать свої статки. А щоби користуватися 4G, потрібно замінити свій телефон на смартфон, який підтримує цей стандарт.

Джерело

Наші інтереси: 

Нові технології наступають.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка