Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 13
  • Переглядів: 14

Чи впливає настрій на те, що ми їмо? Дослідження виявили цікаві взаємозв'язки

Світ:

Спецтема:

Дослідження показують: люди з поганим настроєм схильні вибирати солодкі, жирні, солоні продукти. Причому з часом дози збільшуються.

Правильне харчування сприяє гарному здоров'ю та загальному добробуту.

Крім того, ваш раціон може вплинути на настрій. Але найцікавіше, що не тільки їжа впливає на настрій, а й навпаки – настрій впливає на те, що ви їсте.

Наприклад, споживання овочів, фруктів, горіхів, насіння, цільнозернових злаків, бобових, знежирених молочних продуктів знижує перепади настрою, послаблює депресію і тривожність.

До діаметрально протилежних наслідків призводить раціон, що складається з продуктів з високим вмістом цукру, жирів, кофеїну або алкоголю.

Підйоми і спади

Поживні речовини, що містяться в здоровій їжі, сприяють виробленню гормону серотоніну, який асоціюється з хорошим настроєм і почуттям розслабленості.

Деякі продукти підтримують рівень цукру в крові в рамках норми, наприклад, цільнозернові злаки. Це допомагає стабілізувати настрій. Але як настрій впливає на продукти, які ви вибираєте?

Результати досліджень взаємозв'язку між раціоном і поганим настроєм досить переконливі: люди з поганим настроєм схильні вибирати солодкі, жирні, солоні продукти.

Такі продукти можуть дати заряд енергії і поліпшити настрій, але тільки в короткостроковій перспективі, ненадовго. Крім того, у багатьох після вживання шкідливих продуктів виникає почуття провини (адже вони знають, що це їм не на користь), що тягне за собою погіршення настрою. Від цього може захотітися ще більше шкідливої їжі – так і виникає порочне коло.

Найкращими методом подолання негативних емоцій є спорт. Він покращує настрій, знижує тривожність і стрес. Можна також зайнятися іншими цікавими речами: перегляд фільму, прослуховування музики, похід в гості до друзів. Такі речі не тільки покращують настрій, але й допомагають контролювати споживання їжі.

Правильний настрій

Втім, зв'язок між раціоном і настроєм (якщо такий є) все ще слабо вивчений.

Наприклад, дослідження показують, що позитивні люди віддають перевагу продуктам з низьким вмістом цукру, солі та жиру. І пам'ятають про довгострокові переваги здорової їжі.

Але є також дані, що показують, що позитивно налаштовані люди віддають перевагу здоровій їжі до тих пір, поки знають, що гарний настрій їх не залишить. В іншому випадку можуть теж споживати шкідливі продукти, щоб підняти собі настрій.

Інші дослідження показують, що далекоглядне, орієнтоване на майбутнє мислення сприяє більш здоровому вибору продуктів.

Існують в цьому питанні й гендерні відмінності. Під час одного дослідження було виявлено, що жінки більше схильні «заїдати» негативні емоції: пригніченість, самотність, вину.

Що сильніше, настрій чи їжа?

Їжа веде до зміни настрою, чи настрій визначає, що ми їмо? Іншими словами, що є першопричиною?

Дослідження показують, що продукти, які ми споживаємо, можуть бути більш сильним фактором, і те, що ми їмо сьогодні, може впливати на настрій через кілька днів.

Перш за все, це стосується поганого настрою. Споживання зайвих калорій, насичених жирів і солей призводить до погіршення настрою через два дні. Вживання фруктів і овочів призводить до поліпшення настрою на наступний день. Особливо у чоловіків.

Таким чином, наукові дослідження виявляють дуже цікаві й складні взаємозв'язки між раціоном людини і її настроєм. З упевненістю можна сказати лише те, що збалансований раціон може не тільки поліпшити ваше здоров'я, а й зміцнити психіку (завдяки поліпшенню настрою).

Наші інтереси: 

Не дати шкідливій їжі себе обдурити, щоб не потрапити у залежність і порочне коло.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Коли я йду по вулиці і мій ніс відчуває як якась газдиня смажить деруни,розум говорить,що то шкідлива їжа.Мій настрій на деякий час погіршується,але потім шкідлива мікрофлора кишківника і його "агенти" у носі заспокоюються,а настрій вирівнюється...)))

Вірю в те, що розумію.

Коментарі

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Коли я йду по вулиці і мій ніс відчуває як якась газдиня смажить деруни,розум говорить,що то шкідлива їжа.Мій настрій на деякий час погіршується,але потім шкідлива мікрофлора кишківника і його "агенти" у носі заспокоюються,а настрій вирівнюється...)))

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Друже, це не розум говорить, а звичайнісінька алергія :-)

Можеш мені повірити, оскільки я з 2007 року випускаю медичний журнал ("НМТ") і хоча далекий від медицини, але за ці роки багато чого дізнався від спілкування з лікарями у неформальній обстановці, коли вони не ведуть прийом хворих, а можуть говорити відверто.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!