Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Західна Європа стає дедалі різноріднішою, Східна – дедалі одноріднішою, – політолог

Категорія:

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Міграція в Європу демонструє параліч ЄС. Зростання недовіри між заходом і сходом може привести до кінця існування союзу, вважає болгарський політолог і письменник, автор книги «Після Європи» (After Europe 2017) Іван Крастєв.

ivan-krastev.png

Іван Йотов Крастєв (нар. 1 січня 1965) – болгарський політичний аналітик, експерт у галузі міжнародних відносин.
Іван Йотов Крастєв (нар. 1 січня 1965) – болгарський політичний аналітик, експерт у галузі міжнародних відносин.

Міграційний криза повністю розколює і змінює ЄС, її дуже важко вирішити. У нас – дуже специфічна ситуація, оскільки біженці реально хочуть осісти в Західній Європі.

У Центральній і Східній Європі дуже високе невдоволення біженцями і мігрантами. Це є, природно, і в деяких частинах Західної Європи, але там політична еліта, особливо в Німеччині, твердо дотримується набагато відкритішої позиції.

Таким чином криза, з одного боку, укріплює екстремізм на Сході, послаблює лібералів на Заході і лише посилює різницю в складі населення.

Захід Європи стає більш мультикультурним. Схід Європи – більш однорідним. Такий розвиток залишить дуже глибокі сліди і посилить внутрішню напруженість в ЄС. І це неможливо вирішити грошима на противагу фінансовій кризі, це боротьба за політичну ідентичність.

– Чому невдоволення біженцями настільки сильне в Східній Європі, якщо там, як ви говорите, в основному нема іноземців?

– Я думаю, тут багато факторів. Після Другої світової війни більша частина Східної і Центральної Європи була однорідною. Це була повна протилежність історії мультикультурної габсбурзької імперії.

У той же час це не колоніальна історія, тому там нема латентного почуття провини стосовно бідних країн, що ми спостерігаємо у Франції і Німеччині.

За словами Крастєва, членство в ЄС досить парадоксально зробило країни на сході менш космополітичними і більш націоналістичними.

– Проблема полягає в тому, що багато хто залишив свої країни, щоб працювати в Західній Європі. Це призвело до скорочення населення і одночасно до посилення консерватизму і націоналізму у решти.

Не тільки тому, що переїхали інтернаціонально орієнтовані, але також і тому, що великий потік людей, які покидають країну, породжує страх за майбутнє.

У багатьох є відчуття того, що той світ, який ми знаємо і любимо, готовий зникнути, що це останній шанс, за який треба боротися. Мова йде не про кількість, а про принципи – каже Крастєв.

Іслам у Європі

Наші інтереси: 

Творимо Нову Європу!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Треба любити свою націю і свою країну, а не вишукувати, де краще живеться. Мігранти - це в більшості соціальні паразити, які хочуть поселитися в найбільш матеріально забезпечених країнах.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!