Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
52

Конгрес США ухвалив розширення антиросійських санкцій

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Палата представників Конгресу США ухвалила новий пакет антиросійських санкцій, але нові обмеження не повинні торкнутися співпраці Росії і США в космосі і завдати шкоди НАСА. Тепер документ має підписати президент США Дональд Трамп.

Основне нововведення полягає в тому, що президент США не зможе скасувати санкції або вивести з-під обмежень конкретних осіб особистим указом, як це було раніше. Тепер для будь-якого ослаблення потрібно пройти через процедуру узгодження в Конгресі.

Прийняті раніше санкції також не підлягають скасуванню.

Документ забороняє приватні інвестиції понад $ 10 млн в російські приватизаційні операції, що приносять "несправедливу вигоду" чиновникам, їх партнерам або родичам.

Також забороняється інвестувати більше $ 5 млн на експортні нафто - і газопроводи.

Крім того, законопроект скорочує термін надання кредитів для російських нафтогазових компаній до 60 днів замість нинішніх 90, а для банків – з 30 до 14 днів. Заборона інвестицій в нафтогазові проекти торкнеться тільки нових проектів на шельфі, в Арктиці і на сланцевих родовищах.

Розширюються і посилюються секторальні санкції у залізничному, металургійному і гірничодобувному секторах.

Ще одним нововведенням став пункт, згідно з яким президент США повинен буде надавати Конгресу щорічні доповіді про російських мільярдерів і їх близькость до президента РФ Володимиру Путіну.

Але нові санкції не повинні торкнутися співпраці Росії і США в космосі і завдати шкоди НАСА.

Тим часом, санкції торкнуться дев'яти проектів: Балтійський СПГ, "Блакитний потік", "Північний потік" і "Північний потік-2", розширення заводу СПГ "Сахалін-2", трубопровід Каспійського консорціуму, Південно-кавказький газопровід, родовища Шах-Деніз і Зохр.

Наші інтереси: 

Кремлі законопроект США оцінюють "вкрай негативно".