Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Слів недостатньо, тому Британія діє: стаття міністра оборони про підтримку України

За останні два роки близько 5 тис. українських військових пройшли навчання за участі британських військових інструкторів. Наші солдати разом із американськими, канадськими, литовськими та польськими колегами проводять різноманітні навчання. Ця програма буде продовжена ще на рік і до неї будуть включені Військово-повітряні сили України. Британські винищувачі "Тайфун" патрулюватимуть небо над Чорним морем.

17012001.jpg

Фото прес-служби президента. Майкл Феллон - другий зліва

Цього тижня я знову повернувся до Києва, щоб запевнити наших українських друзів, що Британія незмінно підтримує цю велику країну.

В січні виповнилось 25 років від дня встановлення дипломатичних відносин і дружби між Сполученим Королівством і незалежною Україною. Ми так само, як і ви, віддані демократичним цінностям.

Ми поважаємо ваше право – як і право будь-якої суверенної держави – захищати свої кордони в умовах агресії.

Непоправною трагедією є те, що вже більше 10 тисяч українців втратили життя та 23 тисячі отримали поранення від початку конфлікту на Сході України. А на Кримському півострові за три роки після незаконної російської анексії ситуація з правами людини продовжує погіршуватися.

Під час мого попереднього візиту до України (в серпні 2015 р. – ЄП) я спілкувався із звичайними громадянами, які ділилися занепокоєнням щодо вразливості своєї країни. Та водночас я був вражений почуттям єдності, патріотизму та відданості українців у часи зовнішньої агресії та численних внутрішніх викликів. Сьогодні я покладу вінок до Меморіалу воїнів АТО в Національному університеті оборони та вшаную пам'ять усіх хоробрих українців, які віддали життя, захищаючи свою країну.

Звичайно, самих лише слів недостатньо. Тому Британія діє.

За останні два роки близько 5 тис. українських військових пройшли навчання за участі британських військових інструкторів.

Наші солдати разом із американськими, канадськими, литовськими та польськими колегами проводять різноманітні навчання – від надання невідкладної медичної допомоги на полі бою до основ тактики дій піхоти, логістики та виявлення мін. Ми знаємо, що навички й знання, отримані в ході цих навчань, рятували й рятують життя українців на фронті.

Сьогодні я хочу оголосити про продовження цієї програми на цей рік і про включення до неї Військово-повітряних сил України.

Крім того, ми надали українському війську нелетальне оснащення на суму понад 1 млн. фунтів стерлінгів, зокрема, аптечки для першої допомоги, теплий одяг, пристрої нічного бачення. Ця допомога покликана посилити захисний потенціал Збройних сил України.

Ми також співпрацюємо з вашим урядом і громадянським суспільством, щоб втілити оборонні реформи і допомогти Україні в прагненні досягти взаємної сумісності із стандартами НАТО до 2020 року. З цією метою я призначив старшого військового офіцера до українського комітету оборонних реформ. Окрім того, наші представники в Києві у тісній співпраці з НАТО, Transparency International та Академією оборони Великої Британії надають консультації Міноборони, Генштабу та РНБО щодо ефективного управління та реформ у сфері безпеки та оборони.

Наша робота в Україні – це лише один приклад рішучості Великої Британії у справі захисту наших спільних цінностей.

За останні кілька років ми стали свідками того, як войовнича Росія мілітаризує Крим, розміщує ядерні боєголовки в Калінінграді  та здійснює тиск на балтійські держави. До того ж, Росія продовжує займатись кібервійнами та пропагандою, щоби підірвати безпеку інших країн, і не лише своїх сусідів.

У відповідь Сполучене Королівство наполегливо працює задля зміцнення НАТО – найбільш успішного оборонного альянсу у світі. Тільки у цьому році ми направимо наших військових до Естонії та Польщі в рамках посилення присутності військ Альянсу в зоні передового базування.

Наші винищувачі "Тайфун" патрулюватимуть небо над Чорним морем.

До того ж, ми будемо відігравати провідну роль в оперативно-тактичній групі НАТО підвищеного рівня готовності.

Ці заходи нікому не загрожують. Вони є поміркованими, пропорційними та мають захисний характер. Але вони надсилають чіткий сигнал: нашим союзникам вони додають впевненості, а тим, хто може їм загрожувати – демонструють  нашу залізну рішучість.

Наш більш рішучий підхід до безпеки в Європі знаходить своє відображення на глобальному рівні. Ми ефективно використовуємо нашу перевагу проти терористів "ІДІЛ" на Близькому Сході. Ми подвоюємо нашу підтримку миротворчого контингенту ООН в Африці. Прямо зараз понад 4,5 тис. британських військових залучено до 25 різних операцій по всьому світу.

Дехто припустив, що Велика Британія віддаляється від Європи. Це зовсім не відповідає дійсності.

Британія виходить з ЄС, але у небезпечному світі ми посилюємо – а не зменшуємо – свої зусилля в просуванні справді відкритої світу Британії. Європа залишається нашим континентом і наші зобов’язання гарантувати його безпеку так само залишаються непорушними, як це було з часів Другої світової війни.

Тож мій сигнал простий: ми не збираємося забувати про Україну. Ми підтримуємо наших друзів як у добрі, так і в складні часи.

Наші інтереси: 

Велика Британія підтримує Україну військово і політично.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

Відрадно читати слова міністра оборони Британії.Війна кацапії проти України відкрила очі США і Британії.Маємо двох сильних ірозумних друзів.Хай буде!

Коментарі

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

Відрадно читати слова міністра оборони Британії.Війна кацапії проти України відкрила очі США і Британії.Маємо двох сильних ірозумних друзів.Хай буде!

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Цитата:
Британія виходить з ЄС, але у небезпечному світі ми посилюємо – а не зменшуємо – свої зусилля в просуванні справді відкритої світу Британії. Європа залишається нашим континентом і наші зобов’язання гарантувати його безпеку так само залишаються непорушними, як це було з часів Другої світової війни.

Тож мій сигнал простий: ми не збираємося забувати про Україну. Ми підтримуємо наших друзів як у добрі, так і в складні часи.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Цитата:
Непоправною трагедією є те, що вже більше 10 тисяч українців втратили життя та 23 тисячі отримали поранення від початку конфлікту на Сході України.

Пам'ятаємо про це!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Британія виходить з ЄС і долучається до творення Іntermarium.

Якщо цей союз продовжити від України до Швеції, Норвегії і Великобританії, то Іntermarium матиме ракетно-ядерний потенціал.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!