Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
196

Тиждень побути веганом: як прожити без молока і м'яса

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Авторка Deutsche Welle Луїз Осборн провела експеримент: тиждень прожила як веганка s спробувала знайти відповіді на питання, наскільки такий спосіб життя кращий для довкілля. Вона вирішила прийняти виклик #HowGreenamI.

Ось, що пише Луїз Осборн для Deutsche Welle :

"Багато хто немає жодних проблем із веганським способом життя. Число тих, хто прийняв рішення відмовитися від продуктів тваринного походження, збільшується чи не щодня. Статистики для визначення загальносвітового тренду бракує, на моїй батьківщині - у Великобританії - проживає близько півмільйона веганів. Згідно з даними 2016 року, їхня кількість за останнє десятиліття збільшилася майже вчетверо.

За різними даними, веганський спосіб життя кращий для довкілля, ніж споживання м'яса. Згідно з даними дослідження, проведеного на замовлення Організації харчування та сільського господарства ООН, тваринництво винне у 15 відсотках усіх парникових газів, які продукує людська діяльність. До цього належить виробництво корму для тварин, транспортування продуктів тваринного походження, а також вирубка лісів для ферм та пасовиськ, - усе це збільшує викиди газів в атмосферу й сприяє таким чином глобальному потеплінню.

І ситуація з кожним роком лише погіршується. Згідно зі звітом організації, попит лише на м'ясо та молоко у 2050 році підвищиться у порівнянні з 2010 роком на 73 та 58 відсотків відповідно.

Берлін - веганська столиця?

На щастя для мене та довкілля, веганський стиль життя популярний і на моїй новій батьківщині, в Німеччині. Загалом у країні, за різними оцінками, проживає близько чотирьох мільйонів веганів. Близько 80 тисяч з них живуть лише у Берліні. У місті є чимало веганських ресторанів.

"Давай, візьми трошки м'яса, ми нікому не скажемо", - казали мені мої так звані друзі вже на третій день мого експерименту, коли я зустрілася з ними на вечерю" - пише Луїз Осборн.

Веганське життя - повне відмов собі в чомусь?

"Я вирішила поговорити зі справжніми веганами, як вони так живуть, постійно відмовляючи собі в чомусь. Мені пощастило знайти таких людей швидко - щотижня в Берліні проводиться веганський базар, - продовжує свою оповідь Луїз Осборн.

Засновниця Green Market Berlin Стефані Вітт розповідає, що стала веганкою три роки тому з міркувань здоров'я. "У мене була епілепсія, і я дізналася, що хвороба може пройти, якщо перейти на здорове харчування. Так і сталося. Більше мені не потрібно ковтати пігулки", - стверджує жінка.

Плюси для здоров'я - причина, яку я ще можу зрозуміти. Але які мотиви в людей можуть бути ще? Одна з продавчинь на базарі розповідає, що для неї причиною стати веганкою було прагнення докластися до захисту тварин.

"Я була перебірливою м'ясоїдкою. Я його їла, й мені подобається смак, але потім я почала замислюватися про бідних тварин… це тривало роками. У якийсь момент я подумала: гаразд, я або перестану зараз скиглити, або з цього моменту просто не їм більше цю річ", - розповідає дівчина свою історію.

Якщо ти ведеш веганський спосіб життя, ти не їси більше тварин чи продуктів тваринного походження, які сприяють викидам в атмосферу. Але це також означає і заміну продуктів тваринного походження в одязі синтетикою, виробництво якої теж ж вкрай шкідливою для довкілля і яка забруднює наші моря й океани. Крім того, я не впевнена, що я б як веганка змогла справді постійно дотримуватися такого суворого режиму. Але ж кожне "потрошку" вже допомагає змінити світ на краще, чи не так?", - розмірковує вона.

"Що мені не подобається серед веганів, так це коли вони тобі розповідають, як ти маєш жити", - каже Монік. Попри те, що вона веде веганський спосіб життя, ця жінка все одно залишилася вірною своїй шкіряній куртці та сумкам. "Я сама створюю собі власні правила. Чому те, що іде від серця, має взагалі мати якісь правила? Я хочу напружуватися та також робити свій внесок".

Обмежити споживання м'яса та продуктів тваринництва - однозначно те, що мені під силу. І хто знає, можливо, в майбутньому я ще вирішу пожити по-веганському довший період, ніж один тиждень, зазначає Луїз Осборн.

Наші інтереси: 

Однозначно корисний екперимент. А наші вегани як думають?

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Я теж можу спокійно прожити тиждень без м'яса чи пива :-)

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Олена Каганець.

А без молока (молочних продуктів)? Без яєць?

Зображення користувача Володимир Федько.

Я не можу зрозуміти "наїзд" на молоко та яйця...
Якщо відносно яєць ще можна гіпотетично вважати, що ти з'їдаєш майбутне курча, то коли ти п'єш молоко - ти нічого не знищуєш!

НА мій погляд подібного гатунку "наїзди" - замасковані торговельні війни!

Звідки виникли і куди потім поділися "курячий" та "свиний" гриппи!?
Згадаймо атаку на "ніжки Буша"...

Прикладів можна навести дуЖЖе багато!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Бор Крутивус.

Насправді це дещо простіше.
Справа в тому, що вегани відмовляються від молока бо вважають, що великі тваринницькі ферми (навіть якщо корів не вбивають) є такими собі концтаборами, в яких для корів там життя ледь терпиме. Тобто причина відмови від молока є етичною. Так само вони не користуються косметикою і медикаментами які тестувались на тваринах. Те ж стосується одягу зі шкіри.

Критикуєш - пропонуй, пропонуєш - дій, дієш - відповідай за наслідки.

Зображення користувача Володимир Федько.

На мій погляд, це просто чергова фішка людей, які хочуть якось себе виділити поміж інших.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Миро Продум.

Я вже десять років живу без м’яса. Головний мотив - не хворіти, не страждати, піднятися у простір позитивних подій. Яка їжа - така й доля

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Явсе Світ.

У статті наголос на те,що бути веганом це значить себе у чомусь обмежувати.Можливо для когось і так,але я думаю,що веганом стають через правильне розуміння свого тіла і розуміння того,що їжа напряму впливає на нейрофізіологію мозку.Дальше напевне продовжувати не потрібно.

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Володимир Федько.

Цитата:
я думаю,що веганом стають через правильне розуміння свого тіла

Безумовно! Як не можна навчити всіх танцювати у балеті, співати в опері, грати на акордеоні чи малювати, так не можна всіх загнати в рамки веганського способу життя.

А правильне розуміння свого тіла можливе тільки при системному аналізі: знати який був стан здоров'я батьків; знати, які спадкові хвороби ви успадкували; знати інформацію про власний стан здоров'я (з дитинства).

Після цього вже приймати рішення про спосіб життя, харчування і т.п.

Для прикладу скажу, що коли проходив медичну комісію вже будучи курсантом учбового центру "Десна", то отримав статус "Пригоден к службе в странах с жарким и влажным климатом" і в подальшому 2 роки проходив службу на Кубі.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Явсе Світ.

В Тебе чудове здоров'я Друже.Уявляю як би ти "літав",якби "заправлявся" тим чим потрібно,а не тим до чого звик.

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Володимир Федько.

Я все життя вживаю ті продукти і напої, які мені підказує вживати мій внутрішній голос.

Коли з'явилися перші "МакДональдси" я зайшов туди один раз! Оглянув меню... спробував пару гамбургерів... І більше туди не заходжу і нічого з їхнього асортименту не вживаю!

До горілки у мене суто психологічна відраза ще з радянських часів, після спостережень над пияцтвом кацапів (доводилося бувати у відрядженнях).

Полюбляю вермути і бальзами, коньяк і джин... Але все в нормальній дозі і з відповідною закуссю...

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Олена Каганець.

А хіба ні? Веганство і сироїдіння - це не обмеження?

Зображення користувача Бор Крутивус.

В чомусь обмеження, а в чомусь і розширення.

Критикуєш - пропонуй, пропонуєш - дій, дієш - відповідай за наслідки.

Зображення користувача Явсе Світ.

Я у свій автомобіль заливаю бензин на якому він працює найкраще.Так,я його обмежую,бо міг би заливати у нього портвейн або сиру нафту.

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Володимир Федько.

НІ... НЕ поїде авто на портвейні чи сирій нафті...

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!