Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Останній ідол: Запоріжжя позбувається комуністичного "Фантомаса"

Категорія:

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

13 квітня на проспекті Соборному у Запоріжжі розпочався демонтаж запорізького пам'ятника комсомольцям "Героїчна молодість".  Комунальники демонтують зі стели об'ємне комуністичне гасло та радянські ордени. Сам пам'ятник, який мешканці міста за зовнішній вигляд звуть "Фантомасом", мають демонтувати завтра.

За словами присутніх на місці чиновників, вартість робіт становить 63 тисячі гривень.

"Фантомас" - останній великий комуністичний монумент, який лишається у Запоріжжі. Чи буде щось споруджено замість нього, поки невідомо. Один з варіантів - пам'ятник чорнобильцям.

Пам'ятник "Героїчна молодість" (частіше кажуть - "Тривожна молодість", або просто "Фантомас") було встановлено у 1968 році на честь 50-річчя Комсомолу. Він знаходиться біля дамби, яка з'єднала стару та нову частини міста. 

Монумент традиційно був одним із місць проведення комуністичних мітингів. Нерідко він ставав об'єктом нападів - скульптуру та стелу обмальовували і закидували фарбою. 

Останній ідол: Запоріжжя позбувається "Фантомаса"

Наші інтереси: 

Запоріжжя пробуджується від сну Радянського Союзу. Запоріжжя стає харизматичним українським містом. Може колись буде столицею оновленої України!?

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Явсе Світ.

Ну і де ці "ідейні червонопузі" захисники совка.Якщо не дають за мітинг 100-200 грн то ніхто і не виходить на протест.

Молодці запоріжці. Переносіть ті пам'ятники теперішнім комунякам на дачі.Хай любуються.

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Бард Рой.

Радіймо з перетворення Собакорож'я на Запоріжжя! Та й думка із столицею цікава, тільки - як однією із столиць. Це, як у ПАР "при німцях" (часів сеґреґації): президент - у Преторії, парлямент - у Кейптавні, верховний суд - здається, у Дурбані.

Хай буде!

Зображення користувача Андерс Фальке.

Запоріжжя й до цих подій було дуже строкатим містом. Тут ставили пам'ятник Сталіну і одночасно відбувалися націоналістичні марші. Тут історія скіфів, давніх слов'ян з їхніми стародавніми святилищами на Хортиці, козаків й Великого Лугу й історія новітньої України. Запоріжжя рівно два роки тому (13 квітня 2014 р.) підтвердило свій статус Українського Міста, вигнавши сепарів за один день (а могло бути так, як в Донецьку, а коло Запоріжжя і АЕС, і заводи - уявіть - це все б потрапило до рук сепарів і Кремля). Я б не називав це місто "собакорожжям" - це дуже принизливо. Особисто провів тут значну частину свого життя і завжди відчував, що це серце України, яке врешті позбудеться окупаційних нашарувань у вигляді потворних пам'ятників і назв, а головне пост-радянської ідеології в головах мешканців. Слава Україні! Хай буде!

Миролюбність і озброєність!

Зображення користувача Сергій Остапенко.

Запорожжя - єдине місто Украині де не висів триколор!
"...Ірландські барди[ред. • ред. код]
У давній і середньовічній Ірландії існували дві групи професійних поетів — філіди та барди. Філіди — професійні поети, носії традиції легенд та міфів. Барди мали більш низький ранг та статус — спеціалізувались на піснях, що прославляли подвиги героїв. Барди не мали права творити певні тексти (міфи, легенди, історичні перекази та пророцтва).
Ірландські барди становили окрему замкнену спадкову касту професійних поетів, співаків та музикантів. Вони були знайомі з історією кланів та Ірландії загалом, володіли різними прийомами поетичного мистецтва, були знайомі з метафорами, алегоріями, гіперболами, рифмою, парарифмою, верлібром, аллітерацією, ассонансом. Часто жили при дворі ірландських королів та вождів кланів, виконуючи при цьому певну офіційну функцію. Вони були свого роду літописцями і сатириками, які прославляли своїх повелителів і критикуючи їх ворогів..."
"...Собакорож'я на Запоріжжя..."

[bП. ]Барде[/b]- на Запорожжя (почитай історію - та і зрозумій, що "за порогами", а не "за порігами"....

Хай Буде!

Зображення користувача Бард Рой.

А до чого тут ціле нагромадження про бардів та про, як їх там, філідів? Теж, напевне, співати хочеш? То почни з шансону.

Хай буде!