Категорія:

У США готується грандіозний технологічний прорив, який визначить майбутнє людства

Америка за останні роки сильно деіндустріалізувалась, виводячи основні виробництва за межі власної території - переважно до країн Південно-Східної Азії і в Китай. Так, вона влізла в грандіозні борги, щоб зберігати на власній території соціальну стабільність і годувати десятки мільйонів громадян, які залишилися, по суті, без роботи. Але в Америці за останнє двадцятиріччя був зібраний такий інноваційний "кулак" з приблизно п'яти мільйонів інтелектуалів з усіх країн світу, подібного якому, мабуть, не знайти у всій історії людства.

16011105r.jpg

Радіймо!
Радіймо!

І результати його роботи вже склалися в єдиний "пазл", який задасть нові стандарти життя для всієї людської цивілізації і який принципово неможливо відтворити на попередній технологічній базі.

Позначу тільки деякі з цих технологій.

Роботизація

В автомобільному виробництві роботи використовуються давно і повсюдно, нікого це вже не дивує. Американські виробники, як правило, не звільняють робочого складального конвеєра, чекають на його вихід на пенсію, а коли це відбувається - це робоче місце займає робот.

Вже є повністю автоматизовані заводи, наприклад, по збірці телевізорів. До заводу під'їжджає вантажівка з касетами, де лежать деталі і вузли для складання телевізора. Роботи дістають ці касети і вішають їх на конвеєр, а у вантажівку складають вже готові телевізори. У складальних цехах нема людей, там не горить світло, вимкнені опалення та вентиляція - вони роботам не потрібні. Раз на два-три тижні там все зупиняють, вмикають світло і вентиляцію - приїжджають наладчики...

Таких заводів буде з'являтися все більше і більше. Практично, з усіх виробництв, де можна замінити ручну працю роботами і маніпуляторами, людей з "простими" професіями найближчим часом звільнять. Чому? Робота можна включити на одну годину або не вимикати його протягом цілої доби, можна дати йому команду працювати повільніше або в кілька разів швидше. У власника такого підприємства з'явилися абсолютно нові економічні можливості: він може збільшувати або скорочувати обсяг своєї продукції з мінімальними втратами (не треба платити понаднормові, не треба оплачувати медичні страховки і податки на соціальне забезпечення, не треба торгуватися з профспілкою тощо) - іншими словами, точніше й ефективніше обслуговувати ринок.

Роботи з'являються у все нових і нових сферах діяльності людини. Окрема тема - це бойові роботи, коли, наприклад, оператори-військовослужбовці (називати їх солдатами в звичайному розумінні цього слова не можна), перебуваючи в Каліфорнії, за допомогою джойстиків управляють дронами, літаючими над Афганістаном.

Панянки в США зараз захоплюються новими моделями автомобілів, які автоматично паркуються. Вийшовши з машини в зручному для вас місці, ви натискаєте кнопку на зв'язці ключів - і автомобіль сам знаходить місце для стоянки і сам заїжджає туди. Вже почалося використання роботів-автомобілів. Уявіть, скільки грошей заощадять транспортні компанії на зарплатах...

Тобто, американська економіка у найближчі роки почне позбавлятися професій з низькою кваліфікацією. Всі виробництва, що вимагають використання низькокваліфікованої ручної праці, переводять в інші країни, де ця праця поки дешева. Але якщо з'являються технології автоматичного виробництва, ці виробництва залишаються в США.

У найближчі роки почнуть продавати роботів-прибиральників, роботів-офіціантів, барменів, медсестер, нянь, секретарів та багатьох-багатьох інших.

Питання полягає в тому, як же бути людям, які інакше працювати не вміють? Все відповідно до відомих слів Леніна: вчитися, вчитися і ще раз вчитися! Зараз у США в період економічної кризи приватні коледжі та університети - один з найвигідніших видів бізнесу. Люди, які втратили роботу, намагаються підвищити або змінити свою кваліфікацію і знайти нову сферу докладання своїх зусиль. Ці сфери існують, розширюються, і працівники в них більш ніж затребувані. Наука, нові знання підвищують ефективність діяльності кожної конкретної людини.

"Оцифровка" людини

Зараз у світі працює понад два мільярди різних обчислювальних пристроїв: від супер-комп'ютерів і обчислювальних комплексів з сотнями тисяч серверів, до планшетів і стільникових телефонів, які є повноцінними комп'ютерами. Всі комп'ютери без програмних комплексів - це просто залізяки. Саме програмні комплекси управляють комп'ютером таким чином, щоб він забезпечував якусь функціональність, діапазон якої просто фантастичний: від управління атомними реакторами і космічними апаратами до забезпечення роботи колективів людей на підприємствах та забезпечення КОЖНІЙ людині доступу до знань та віртуального спілкування.

Найближчим часом з'являться програмні комплекси, що дозволяють людині спілкуватися з комп'ютером без мишки і клавіатури: за допомогою голосу, рухів рук, міміки - точно так само, як ми сьогодні спілкуємося між собою... Комп'ютер стане справжнім "другом" людини.

З іншого боку, вже зараз можливе створення цифрового робота, який буде зображати свого господаря - і не тільки зовні, але і семантично: тобто він буде відповідати на питання і діяти в різних ситуаціях так, як це б зробив його господар.

Вже зараз можна побачити, як виглядатиме ваша дитина, - ще до її народження, можна приміряти одяг на екрані, не переодягаючись, або побачити себе з новою зачіскою.

На мій погляд, основний ефект такого "оцифровування" людини проявиться з появою програмних комплексів постійного автоматичного навчання людини з раннього віку і на все життя. У першу чергу, це дасть можливість людині отримувати нові знання і нові професійні навички за мінімальний час. Людина не буде боятися роботів, вона буде робити тільки те, що роботи робити не вміють і, в першу чергу, займатися дослідженнями і проектуванням нових технологій.

Фактично мова йде про створення ТОВАРИСТВА ЗНАНЬ. Знання та навички завжди були головною цінністю людини, і автоматизація навчання призведе до абсолютно нових, поки важко прогнозованих результатів. Але що ясно вже зараз - середовище існування людини вже стало оцифрованим, обчислюваним, програмно керованим, і це приведе до небаченого зростання продуктивності праці та економічної ефективності. Ми навіть не могли мріяти про це, наприклад, п'ятдесят років тому.

Генетичний космос

Всі знають про ДНК і про подвійну спіраль. Я хочу навести деякі прості факти. Подвійна спіраль ДНК у клітині людини знаходиться в згорнутому стані і займає приблизно п'ять тисячних часток кубічного міліметра. Але якщо цю подвійну спіраль розгорнути в лінію, то ми отримаємо відрізок довжиною майже два метри. У тілі однієї людини може бути приблизно до 100 трильйонів клітин. Якщо спіралі ДНК всіх клітин однієї людини витягнути і вибудувати в одну лінію, то довжина цієї лінії буде дорівнювати приблизно кільком десяткам відстаней від Землі до Сонця.

Генетична складність всього живого така, що, на мій погляд, у ній реально зберігається "ІНТЕЛЕКТ ВСЕСВІТУ" - будь-яку інформацію про інопланетян треба шукати не тільки в космосі, але і всередині себе.

Вчені почали займатися молекулярним комп'ютингом у біологічному оточенні. Мова йде про створення буквально живих комп'ютерів. Як і чим вони допоможуть людині, про це ще рано говорити. Але ми точно стоїмо на порозі виходу в генетичний космос. 

Управління суспільством

Технології управління суспільством будуються на технологіях управління людиною, її інтересами і потребами. Однак, кращою формою управління є творення.

Сучасні технології управління нескінченно далекі від вельми популярних "страшилок" про "електронні концтабори" і полягають насамперед у формуванні заданих спектрів інтересів і потреб усередині інформаційного поля.

Звичайно, і "проникаючі" технології на зразок читання думок на основі сканування електричної активності людського мозку ніхто не відміняв, але така індивідуальна робота буде необхідна хіба що у виняткових випадках - основну роль зіграють технології розподілу інформації, які відсікають нецікаві людині масиви даних та навчають її в заданому напрямку.

Про те, наскільки швидкими темпами розвивається людина і наскільки дивовижно швидко вона досліджує природу і суспільство, наскільки прагматично використовує нові знання в повсякденному житті, говорить такий факт: всього лише тисячу років тому читати і писати на Землі вміли не більше трьох відсотків її населення. Тисяча років - це всього лише тисяча обертів планети Земля навколо Сонця. Іншими словами, в космічних масштабах - мить... І за цю мить людська цивілізація зробила інформаційний вибух.

Іншими словами, люди надзвичайно ефективні. Я думаю, цей природний феномен ще не повністю усвідомлений. Ми зайняті своїми поточними проблемами і намагаємося знайти для них оптимальні рішення. Вирішення проблем пов'язаних, наприклад, з суспільним устроєм, насправді є спробами знайти найбільш ефективний спосіб спільного існування, що забезпечує прийнятний для переважної більшості людей спосіб і рівень життя. 

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка