Літнє сонцестояння

З днем літнього сонцестояння тісно пов'язано свято Купала.

Літнє сонцестояння — це час, у який центр Сонця проходить через найпівнічнішу точку екліптики, що має схилення +23° 27' (точка літнього сонцестояння).

У північній півкулі літнє сонцестояння відбувається 20 або 21 червня, і тоді спостерігається найдовший день. 2013 року літнє сонцестояння відбулось 21 червня о 5:04 за Київським часом. В 2014 році воно відбудеться 21 червня о 10:51, а у 2015 - 21 червня о 16:38.

В день літнього сонцестояння святкують свято Купала. До традицій Купала належать такі звичаї, як збір цілющих трав, запалювання вогнів, купання або обливання водою, святкове частування.

Свято Купала відбувалося саме в період, коли сонце приходило до зеніту – найвище піднімалося над землею, давало найбільше тепла і світла, виявляло свою найвищу чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та для людини. Вся рослинність досягала свого апогею.

Свято символізує народження літнього сонця - Купала. Завершується панування весняного сонця - Ярила.

Свято починається ввечері, напередодні Купала. Основним стрижнем, довкола якого відбуваються дійства, є купальський вогонь, який символізує сонце-зародок. Перед запаленням вогнища чотири чоловіки зі смолоскипами стають квадратом навколо хмизу, що позначає чотири сонця (чотири пори року). Потім всі сходяться до хмизу і запалюють вогнище, що символізує "сонячне сплетіння". Цей вогонь має горіти всю ніч. Святкування дня літнього сонцестояння є одним з найдавніших свят.


Гравець: 
Жадан Чіткий

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка