Спецтема:

Дестабілізацію України здійснюють екстремісти, які тягнуть Україну в ЄС або Митний союз

Недоторканість України гарантується Будапештським меморандумом 1994 року. Україна визнається суверенною державою, а учасники угоди – Росія, США та Велика Британія – зобов’язуються поважати цей суверенітет. Жодна з цих трьох держав не може скасувати чи обмежити суверенітет України. А хто може? Тільки сама Україна: вона може відмовитися від свого суверенітету шляхом визнання над собою влади іншої держави чи наддержавного утворення.

 

140228-centr.jpg

Карта англійських дослідників Роберта Макрама, Вільяма Крена і Роберта Макнійла у книжці «The Story of English», на якій схематично зображено поширення індоєвропейських мов від Середньої Наддніпрянщини.
Карта англійських дослідників Роберта Макрама, Вільяма Крена і Роберта Макнійла у книжці «The Story of English», на якій схематично зображено поширення індоєвропейських мов від Середньої Наддніпрянщини.

Україна володіє унікальним статусом недоторканності: у 1994 році в обмін на її відмову від ядерної зброї було підписано міжнародний документ, що гарантує суверенітет і територіальну цілісність України – Будапештський меморандум.

Ця міжнародна угода про неядерний статус України була укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією. Текст угоди під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї» розміщено на сайті Верховної Ради України.

Угода була реалізацією розділу IX «Декларації про державний суверенітет України» від 16 липня 1990 року, згідно з яким Україна «урочисто проголошує про свій намір стати в майбутньому постійно нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоках і дотримується трьох неядерних принципів: не приймати, не виробляти і не набувати ядерної зброї».

Сенс угоди полягає в тому, що Росія, США та Велика Британія зобов’язуються «поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України», «утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України», «утримуватись від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету, і таким чином отримати будь-які переваги».

Іншими словами, Україна визнається суверенною (тобто самостійною) державою, а учасники угоди – Росія, США та Велика Британія – зобов’язуються поважати цей суверенітет. Жодна з цих трьох держав не може скасувати чи обмежити суверенітет України.

А хто може? Тільки сама Україна: будучи самостійною державою, вона може відмовитися від свого суверенітету шляхом визнання над собою влади іншої держави чи наддержавного утворення.

Якщо Україна відмовляється від свого суверенітету, то зникає сам предмет угоди, тобто суверенітет, і угода автоматично припиняє чинність за відсутності предмету угоди. Відповідно, Росія звільняється від зобов’язань «поважати існуючі кордони України».

– Чи можлива ситуація, коли Україна сама відмовляється від суверенітету?

Відмова від суверенітету однозначно відбудеться в тому випадку, якщо Україна вступить до Європейського Союзу або Митного Союзу.

– Що робити для збереження міжнародних гарантій безпеки?

Як не дивно, але нічого робити не треба. Україні досить залишатися нейтральною державою, тобто займати центральну позицію.

– Хто дестабілізує Україну і підриває її безпеку?  

Дестабілізацію України здійснюють ті екстремісти, які тягнуть Україну в ЄС або в МС. Завжди, коли Україну намагалися зрушити з Центру, у ній починалися заворушення. Найбільше збурення здійснив Янукович, який спочатку різко рвонув у ЄС, після чого ще різкіше в МС.

– Що робити?

1. Підтвердити нейтральний статус України, проголошений Декларацією про державний суверенітет України 1990 року.

2. Підтвердити суверенітет України, гарантований Будапештським меморандумом 1994 року,  і проголосити політичним авантюризмом та державною зрадою будь-які спроби знищення суверенітету шляхом входження до будь-яких союзів.

3. Відродження європейських вартостей в Україні здійснювати з орієнтацією на позитивні досягнення нейтральної, самодостатньої і процвітаючої Швейцарії.      

Гасло українських патріотів: Хай живе самостійна Україна! Жодних інтеграцій!

Продовження: Як усім отримати задоволення від кримської кризи - 2014

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка