Спецтема:

Після Майдану: другий рівень Гри

Запропонований підхід дозволяє вийти з існуючого глухого кута, припинити ескалацію конфлікту, спрямувати суспільну енергію в позитивне русло. Нові лідери отримують простір для активності, існуюча владна верхівка в центрі й на місцях отримує можливість зберегти життя. 

Карта англійських дослідників Роберта Макрама, Вільяма Крена і Роберта Макнійла у книжці «The Story of English», на якій схематично зображено поширення індоєвропейських мов від Середньої Наддніпрянщини.

Будь-які спроби посунути Україну зі свого центрального положення і долучити її до Сходу або Заходу викликають шалений опір  як усередині, так і назовні. Цю вже відому геополітичну істину ще раз підтвердили події листопада-грудня 2013 року. Ситуація остаточно зайшла в глухий кут, що не задовольняє ні владу, ні опозицію, на український народ в цілому, ні його сусідів.

Будь-яку проблему в системі можна розв’язати тільки шляхом виходу в надсистему, що передбачає більш загальний підхід і погляд на ситуацію згори. Отже, піднімаємось вгору. І що ми бачимо?

1. Прагнення України остаточно відірватися від Московії (залишку Радянського Союзу) шляхом входження в Європейський Союз веде до втрати незалежності. Безглуздо замінювати старе рабство на нове.

Розв’язання: Гасло долучення до бюрократичного ЄС треба замінити на гасло долучення до Європи – такий підхід значно ширший, глибший, системніший. Ідею Європи нині найкраще виражає не арабізована Франція чи підкорена у Другій світовій війні Німеччина, а вільна самоврядна Швейцарія. Докладніше про це у статті: «Євромайдан: від євробюрократії до швейцарського народовладдя». Для того, щоб надалі не викликати збурення, які завжди виникають від нетерплячки обов’язково до когось приєднатися, Україна повинна твердо зайняти позицію активного нейтралітету:  ми не входимо до жодних зовнішніх союзів, натомість створюємо свої союзи – це і буде справжньою євроінтеграцією.      

2. Нинішні протести відбуваються в рамках віджилої політичної системи, під її гаслами (входження в ЄС) і навіть під її прапором. Максимум, до чого вони можуть привести, то це до чергової ротації, коли на зміну одним корупціонерам прийдуть інші.

Розв’язання: Хаотичний рух за чергову ротацію владної верхівки треба перетворити на організований рух за творення нової політичної системи шляхом Конституційного процесу. Це дозволяє задіяти інтелект нації,  включити соціальні ліфти для висування нових лідерів, започаткувати творення організованих територіальних громад. Енергія нації переспрямовується від непродуктивного протесту проти старого на продуктивне і цікаве творення нового. На наступному Майдані українці повинні стояти не хаотичним натовпом, а стрункими колонами.

3. Боротьба з існуючою владою, яка представляє віджилу політичну систему, відбувається на її полі, за її правилами Гри. Тому в цій площині український народ ніколи не переможе.

Розв’язання: Україна стрімко входить в інформаційну епоху, тому творення нової суспільно-політичної системи треба максимально перенести в інформаційну площину, з використанням передових підходів і технологій. Це та сфера, де нова генерація українців безумовно переграє нинішню владну верхівку. Конституційний процес передбачає широке застосування інформаційних технологій не тільки для заснування нової держави, а й для наступного її функціонування (концепція електронної держави).     

Запропонований підхід дозволяє вийти з існуючого глухого кута, припинити ескалацію конфлікту, спрямувати суспільну енергію в позитивне русло. Нові лідери отримують простір для активності, існуюча владна верхівка в центрі й на місцях отримує можливість зберегти життя. Український маятник вже досягнув верхнього положення і почав розганятися в протилежну сторону. Це корисно пам’ятати – і тоді всім буде добре.       

Продовження: Українська релігія, або Євроінтеграція на трьох пальцях

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка