Важливість: 
3
Фалес Мілетський — багатий мудрець

Фале́с Міле́тський (грец. Θαλῆς ὁ Μιλήσιος, бл. 624 — 548 до Хрестової ери) — мислитель, математик, астроном, засновник іонійської школи філософії. На думку Валерія Бебика Фалес мав скіфо-дорійське походження, за іншими відомостями — фінікійське, тобто ханаанське.

Багато подорожував. Зокрема, навчався в Єгипті. Осівши в Мілеті, заснував там школу філософії. Був одним з учителів Піфагора.

Він передбачив сонячне затемнення (28 травня 585 до Хрестової ери). Йому належить заслуга у визначенні часу сонцестояння і рівнодення, у встановленні тривалості року в 365 днів, відкриття факту руху Сонця відносно зірок. Він вперше в історії науки використовує доведення теорем. Якщо землемірів задовольняла відповідь на питання «Як?», то Фалес, мабуть, першим поставив питання «Чому?» й успішно відповів на нього.

Фалес відкрив цікавий спосіб визначення відстані від берега до видимого корабля. Йому приписують також спосіб визначення висоти різних предметів, зокрема пірамід, за довжиною тіні, коли сонце піднімається над горизонтом на 45 градусів.

У «Політиці» Аристотеля є уривок про те, як Фалес за допомогою спостережень за зірками передбачив врожай олив та використав цей факт для власного збагачення. Таким чином він показав, що філософи здатні стати багатими, якщо захочуть. 

Наші інтереси: 

Пізнаємо витоки філософії. 

Гравець: 
Леонід Українець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка