Зображення користувача Леонід Українець.
Леонід Українець

Фалес Мілетський — багатий мудрець

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Фале́с Міле́тський (грец. Θαλῆς ὁ Μιλήσιος, бл. 624 — 548 до Хрестової ери) — мислитель, математик, астроном, засновник іонійської школи філософії. На думку Валерія Бебика Фалес мав скіфо-дорійське походження, за іншими відомостями — фінікійське, тобто ханаанське.

Багато подорожував. Зокрема, навчався в Єгипті. Осівши в Мілеті, заснував там школу філософії. Був одним з учителів Піфагора.

Він передбачив сонячне затемнення (28 травня 585 до Хрестової ери). Йому належить заслуга у визначенні часу сонцестояння і рівнодення, у встановленні тривалості року в 365 днів, відкриття факту руху Сонця відносно зірок. Він вперше в історії науки використовує доведення теорем. Якщо землемірів задовольняла відповідь на питання «Як?», то Фалес, мабуть, першим поставив питання «Чому?» й успішно відповів на нього.

Фалес відкрив цікавий спосіб визначення відстані від берега до видимого корабля. Йому приписують також спосіб визначення висоти різних предметів, зокрема пірамід, за довжиною тіні, коли сонце піднімається над горизонтом на 45 градусів.

У «Політиці» Аристотеля є уривок про те, як Фалес за допомогою спостережень за зірками передбачив врожай олив та використав цей факт для власного збагачення. Таким чином він показав, що філософи здатні стати багатими, якщо захочуть. 

Наші інтереси: 

Пізнаємо витоки філософії. 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Миро Продум.

Брахмани раніше були найбагатшими людьми. Творення нового зазвичай приносить більше, чим тиражування. Ця особливість яскраво проявляється в інформаційну епоху, звідси такий інтерес до стартапів - інноваційних компаній.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.

Схоже, що стартапом Фалеса було прогнозування майбутнього.

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Мабуть, доречно ми все частіше згадуємо Дж. Р. Р. Толкіна (Україна: Повстання гобітів. Мордор не пройде! (відео)), який "особисто визнавав вплив античної літератури (Гомера, Софокла тощо), карело-фінського епосу «Калевала», кельтської (валійської та шотландської) народної демонології та легенд.
Біографи письменника також відзначають вплив філософських та історичних творів античних авторів, зокрема Боецієвої «Розради філософією» в перекладі короля Вессексу Альфреда Великого (бл. 849 — бл. 900), писань Вергілія і Тацита."

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.

Обережніше з Гомером!

Геродот критикував Гомера за те, що той вигадував різні події для "красного слівця". Піфагор розказував, що бачив Гомера у Аїді підвішеним на дереві серед змій. Платон пропонував заборонити поеми Гомера в досконалій державі.

Ось так ми дійшли до Платона... Про нього буде наступна розповідь.

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Арсен Дубовик.

+++

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Оксана Лутчин.

Цікаво, повчально — дякую.
Зауваги:
“прибл. 624 до н. е.“ - бл. 624 рр. до н. е.
“У нього вперше в історії науки зустрічаються доведення теорем”. - Він вперше в історії науки використовує доведення теорем.
“як Фалес за допомогою спостережень за зірками зміг передбачити врожай олив та використати цей факт в цілях власного збагачення,” - як Фалес за допомогою спостережень за зірками передбачив врожай олив та використав цей факт для власного збагачення...

Творімо разом мову Сенсар!

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.

То як все таки краще: близько чи приблизно?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)