Важливість: 
1
Найдивовижніші податки у світі

Податок на життя - просто мрія податкових органів усіх країн, що здійснилася в XIV столітті в Англії. Поповнити державну казну була зобов'язана кожна людина тільки за те, що вони жива. Проте така геніальна задумка з тріском провалилася - грандіозний бунт швидко поклав край податковому безладу.

У 1689 році Петро Перший зробив податок на бороди. Слід сказати, підійшов він до цього дуже ґрунтовно. Слуги, купці, чиновники - кожна окрема категорія громадян мала певну податкову таксу. Сплативши за "невідповідність моді", можна було залишити дорогоцінну бороду. Тих, у кого не було грошей заплатити податок, відправляли на каторгу, щоб вони відпрацьовували свій штраф.

Податок на вуха в Тибеті був тимчасово введений в 1920-х роках для забезпечення військових потреб. Хоча фактична наявності цього податку згадується неодноразово в різних джерелах, детальніші відомості про нього досить суперечливі. Так, згідно із затвердженнями китайських дослідників, домогосподарства платили по одному ляну срібла з кожного вуха людини або домашньої тварини. Західні дослідники повідомляли, що люди, що несплатили податок на вуха, каралися - відрізанню вух. А за вже відрізані вуха податок не платився.

На початку ХХ століття в Алтайському краю існував податок на полоскання білизни в ополонці – стягувалося за це 20 копійок за зиму. Також брали по 2 копійки за кожен похід по воду з коромислом.

Податок на вікна діяв в королівствах Англії і Шотландії впродовж 17 і 18 століть. Це була ще одна спроба наповнити казну, що викликала тотальну відмову від вікон у бідних людей - вони були вимушені закласти віконні отвори цеглою. А заможніші британці, не бажаючи псувати зовнішній вигляд своїх домів, бракуючи вікна на них просто домальовували. Податок проіснував на подив довго і був скасований 24 липня 1851 року.

Не так давно, в 1993 році, у Венеції був введений податок на тінь. Тепер усім власникам закладів, тенти і навіси яких відкидають тінь на міські землі, доводиться платити внесок в державну казну.

З 1784 року по 1811 рік у Великобританії існував податок на капелюхи, що приносив непоганий доход державі. Адже в цій країні кожен джентльмен, що поважає себе, носив капелюх. На капелюхи під час виробництва наносилися спеціальні знаки, що свідчать про сплату податку. З кравців, що не сплатили податок, стягувалися великі штрафи. А ось тих, хто підробляв податкові знаки, страчували.

У XVI (по деяких версіях - в XVIII) столітті в німецькому місті Вюртемберг ввели податок на горобців. Вважалося, що птахи заважають населенню спокійно жити. Від господаря кожного будинку вимагали знищити дюжину горобців, за що він отримував 6 крейцерів. Якщо ж людина не могла надати необхідну кількість нещасних пташок, він повинен був заплатити державі удвічі більше. Цей податок  започаткував підпільну торгівлю мертвими горобцями, яка, потрібно думати, в ті часи процвітала.

Податок на боягузтво (також відомий, як податок за звільнення від військової служби) був спеціальним податком, яким обкладалися люди, що не бажали битися заради короля, що вважалося легкодухістю. Цей податок був введений в Англії за часів правління короля Генріха I (1100-1135 років) і спочатку був порівняно невисокий, проте король Іоанн (Джон) Безземельний підняв його на 300 відсотків і став знімати його з усіх лицарів навіть в ті роки, коли не було війни. Це зіграло не останню роль в появі Хартії Вільностей. Податок на боягузтво проіснував близько 300 років і потім був замінений на інші засоби поповнення казни за рахунок військ.

Гідним завершенням нашого списку стане сільськогосподарський податок на «пукання» корів, який трохи не ввели в Новій Зеландії в 2003 році, щоб досягти згоди з Кіотським протоколом. Збиралися оподатковувати випуск метану коровами, які в Новій Зеландії роблять більше 50% викидів парникових газів. У результаті завдяки численним протестам або просто здоровому глузду Лейбористський уряд облишив цю свою затію.

Наші інтереси: 

Цікавинки.

Гравець: 
Сергій Остапенко
 
Форум Підтримати сайт Довідка