Олена Каганець's picture
Олена Каганець
1196

Чому 25% - це інтелектуальна і моральна еліта - Карл Волох

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Ми зуміли вибудувати собі систему пріоритетів, де збереження суверенної держави - вища цінність, ніж наші приватні образи.

Знаєте, напевно, несправедливо, що ми жодного разу не пояснили нашим переможним трьом чвертям, на чому ґрунтується наша впевненість, що 25% - інтелектуальна і моральна еліта, і чому така постановка питання, при всій її неполіткоректності, взагалі можлива просто по маркерах, хто за кого голосував, пише Карл Волох.

У чому ж причина такого зневажливого «снобізму» меншості по відношенню до більшості?

1. Серед нас теж чимало людей живуть матеріально важко і ще більше тих, чиє матеріальне становище після Майдану просто погіршилося - разом з усією країною.

2. Ми теж були об'єктом масштабної ідеологічної спецоперації Кремля з дискредитації української влади, створення в умах абсолютно незбалансованої картинки дійсності, коли помилки і проблеми роздуваються поза всяких пропорцій, а досягнення, навіть найбільш історичні, нівелюються і дискредитуються.

3. Ми, в масі, ясно бачимо помилки і вади Президента Порошенка, особливо, в підборі кадрів, комунікації з суспільством і зниженої чутливості до його, суспільства, думки.

4. Ми зовсім не в захваті від роботи правоохоронців і судів, від корупції, яка ще має місце, і зловживань чиновників.

Однак ми проголосували інакше. Бо...

1. Нам вистачило розуму розпізнати медійну операцію по обдуренню народу і почати відокремлювати пшеницю від куколю, а також помічати багато хорошого, що відбувається в країні.

2. Ми змогли зрозуміти, всупереч цілодобовій брехні з екранів і газетних шпальт, що влада з корупцією бореться, що звинувачення в зворотному огульне, вирване з контексту і позбавлене пропорцій.

3. Ми побороли спокусу скотитися в патерналізм, коли у власних невдачах звинувачують лише владу.

4. Ми не дозволили нав'язати собі згубну ілюзію про «ворога не в Кремлі», бо він саме там, і там же в більшій мірі криються причини наших економічних проблем.

5. Ми не проігнорували думку наших моральних авторитетів і об'єктивно оцінили «рекомендації» і оцінки ворогів України.

6. І головне: ми зуміли вибудувати собі систему пріоритетів, де збереження суверенної держави - вища цінність, ніж наші приватні образи. А значить, що людина, яка зуміла утримати країну на краю прірви в найскладніший для неї період і повести її до Європи, нам за будь-яких обставин краще безглуздої ілюзії.

А ось ви з цими завданнями не впоралися - комусь не вистачило розуму, комусь - шляхетності і любові до країни. Тому навіть я з моїм майже атрофованим стадним інстинктом пишаюся приналежністю до 25%.

Наші інтереси: 

Воїни здорового глузду (25%) тепер мають витягнути нашу країну з хаосу і безглуздя.

Comments

Костянтин Струк's picture

Щоб бути Воїном здорового ґлузду (чи воїном узагалі) треба мати неабияку сміливість.

Поки дихаю - сподіваюсь!

Олена Каганець's picture

Звісно! Сміливість треба навіть для того, щоб не боятися сказати, за кого голосуєш. А коли я питала деяких знайомих і деяких родичів, за кого вони голосують, то не казали прямо. Виверталися. Ті, хто голосував за Порошенка, не приховували свого вибору.

Володимир Федько's picture

Так, Олено! Я в розмовах з реальними знайомими запитував за кого голосували. Мене цікавила аргументація тих, хто голосував за Зеленського. На жаль, мені нічого не вдалося дізнатися.

Ті, хто голосував за Порошенка не приховували свого вибору. Але більшість з опитаних ухилялася від відповіді... туманно посилаючись на "свободу вибору".

Одна жінка, 53 років, яка "застряла" в комсомолі, виклала мені "букет" звинувачень на адресу Порошенка. Але вона не голосувала взагалі.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Володимир Федько's picture

Quote:
ми зуміли вибудувати собі систему пріоритетів, де збереження суверенної держави - вища цінність, ніж наші приватні образи. А значить, що людина, яка зуміла утримати країну на краю прірви в найскладніший для неї період і повести її до Європи, нам за будь-яких обставин краще безглуздої ілюзії.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Ірина Новиченко's picture

Дуже слушно сказано, "що ми не проігнорували думку наших моральних авторитетів".
Також беру на озброєння вислів "Воїни здорового глузду".

Валерій Швець's picture

Стаття прямо в яблучко.