Народний Оглядач's picture
Народний Оглядач

Археологічна сенсація. Колесо, яке знайшли на Одещині, виявилося найдавнішим у Європі

Унікальній знахідці – чотири з половиною тисячі років. Одеське колесо лише на тисячу років молодше за шумерське, знайдене в Месопотамії. Вік нашого підтвердив радіовуглецевий аналіз. Історики навіть не можуть оцінити його вартість.

Колесо разом із возом знайшли біля поховання знатного вельможі часів енеоліту, а саме - ямної культури (2-а половина 3-го - початок 2-го тисячоліття до н. е. )На тривалий час колесо залишили в запасниках Одеського археологічного музею. І лише зараз - після радіо-вуглецевого аналізу - підтвердилися найсміливіші припущення: це дійсно світова сенсація. Жодна знахідка європейських археологів до цього не була настільки цінною, - пишається археолог, який його відкопав.Сергій Охотников, заступник директора Одеського археологічного музею:

“Для мене це була одна з перших експедицій, якщо не найперша, по-друге така знахідка вельми рідкісна для археолога. Знахідок коліс від Дунаю до Криму не більше десятка, а наша одна з тих, що краще збереглися.”Нині сенсаційну знахідку перевезли в Одеський археологічний музей. За чотири з половиною тисячі років дерев'яний пристрій став схожим на купку вуглинок, але все ж зберіг форму. Решта - чотири колеса, знайдених археологами — розсипалися в порох.Сергій Охотников:

“Ми його викопали цілком, відреставрували, але, не дивлячись на всі наші старання, - воно розсипалося на невеликі шматочки. Проте, уявлення про зовнішній вигляд цього колеса, про зовнішній вигляд воза, яким воно належало, у нас все-таки є.”----------------------------------------

В тему:Арійці: культурне переміщення в КитайЗемля Сонячного Вепра: Борія, Гіперборія, Вишня БоріяОлександр Поліщук: «Це дивовижний артефакт Трипільської цивілізації!»Історико-археологічний музей “Прадавня Аратта – Україна” в с.ТрипілляВ тему: 
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...