Portrait de Олена Каганець
Олена Каганець
  • Visits: 0
  • Accès: 0

Апарат держслужбовців в Україні скоротять на 30-50%

Світ:

Кількість державних службовців вже найближчим часом має скоротитися на 30-50%, водночас фонд заробітної плати чиновників буде повністю збережено - це позиція прем'єр-міністра України та уряду.

Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіацентрі повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, відповідні ініціативи були подані урядом до парламенту у законопроекті "Про спрощення надання адмінпослуг та оновлення державного апарату" та прийняті у першому читанні.

"У державному апараті нині працює понад 250 тисяч чиновників. Ефективність їхньої роботи порівняно з вітчизняним приватним сектором вкрай низька. Тому ми плануємо значне скорочення штату працівників державного апарату, яке сягне 30-50%", - сказав Міністр юстиції.

Очільник Мін’юсту зазначив, що низькі зарплати - одна з головних причин виникнення побутової корупції. Тому, під час скорочення кількості працівників, буде повністю збережено фонд заробітної плати. І ті особи, які прийдуть на посади, отримають реальну конкурентну заробітну плату.

"Державний службовець, який отримує зарплату в 1200 гривень не може бути ефективним. В таких умовах він змушений заробляти на життя тими повноваженнями, які має, щоб прогодувати себе і свою сім’ю", - наголосив Петренко.

Міністр юстиції зауважив, що у час, коли Україна постала перед викликом зовнішньої військової агресії і значних проблем в економіці, державний апарат має складатися з нових, мотивованих, професійних, і патріотичних людей.

"Ми проведемо повне очищення та переатестацію працівників державного апарату. В першу чергу це стосується представників судових та контрольних органів", - зазначив Петренко.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...