Зображення користувача Богдан Лакомський.
Богдан Лакомський

Швидкі позики: плюси та мінуси мікрокредитів

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Українці повсякчасно стикаються з рекламою МФО. Ці компанії пропонують швидкі кредити, мають незначні вимоги і цілодобово надають свої послуги.

Частіше за все позики мікрофінансових організацій не перевищують 5–10 тисяч гривень, які необхідно повернути через кілька тижнів або місяць. Але існують фірми, де можна отримати велику суму на довгий строк. Варто дізнатись, чим вони корисні та які небезпеки приховують.

Чим мікрокредитування відрізняється від банківської позики

В той час, як банки займаються різноманітними фінансовими послугами, робота МФО — це лише споживчі кредити. Головною відмінністю двох кредиторів є обробка заявок.

Щоб оформити банківський займ, треба завітати з усіма необхідними документами до відділення та очікувати рішення години чи навіть дні. Менеджери установи ознайомляться з кредитною історією, перевірять зарплатню, а також інші параметри. Невідомо, яким чином приймається рішення, але на нього можуть вплинути навіть сімейне становище і діти, через те що сім'янини вважаються більш відповідальними позичальниками.

Отримати гроші в МФО набагато простіше:

● людина відвідує сайт компанії в будь-який час;

● обирається потрібна сума та строк мікрокредиту;

● заповнюється анкета;

● через кілька хвилин після автоматичної перевірки надходить відповідь;

● виконується підписання договору онлайн;

● сума в гривні з'являється на банківській картці.

Всі кроки в середньому займають близько 15 хвилин.

Плюси МФО

Перевагами мікрокредитів є:

● Мала кількість документів. Позичальнику потрібно вказати в анкеті лише дані паспорта та ІПН. Для підтвердження особи часом просять зробити фото з документом поряд з обличчям, але для надання мікрокредиту не вимагають ніякого підтвердження рівня доходів, застав чи поручителів.

● Цілодобовий доступ. Можна у будь-який час 24/7 відправити заявку та отримати гривні на картку, лишаючись вдома.

● Швидкість сервісу. Завдяки автоматичній системі перевірки в деяких МФО можна за лічені хвилини оформити мікрокредит через інтернет.

● Невимогливість до статусу клієнта. Грошима можуть скористатись пенсіонери, студенти, безробітні, одинокі матері, особи, в яких є негативна кредитна історія, та інші люди, що не можуть звернутися до банку.

● Спецпропозиції для нових користувачів. Багато компаній пропонують споживачам безвідсоткові перші кредити в гривні.

Можливі мінуси МФО

В мікрофінансових організаціях гроші часто надаються громадянам, які вважаються банками неплатоспроможними, і через це зростає ризик, що кредит не буде повернутий. Щоб захистити себе й свій заробіток, МФО компенсують це високими відсотками. Тому їх послуги швидкі й прості, але дорогі.

Середньостатистичні українці можуть відчути наступні недоліки мікрокредитів:

● високий річний відсоток – при щоденній сплаті 1 % відсотки за рік становлять 365 %;

● серйозні штрафи – за умовами договорів споживачі мають сплачувати додаткову комісію за користування грошима і пеню за прострочку;

● загроза боргової ями – при невчасному поверненні мікрокредиту заборгованість швидко зростає, і деякі позичальники беруть нові й нові займи для погашення попередніх.

Мікрокредити привабливі терміновим отриманням грошей на нагальні потреби без особливих зусиль, але варто пам'ятати, що кошти видають під відсоток, і при прострочці він швидко зростає. Проте лише МФО допомагають тим, хто зіткнувся з відмовою банка.

Наші інтереси: 

.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Наталка Хороша.

Дякую, що висвітлив таку важливу тему.
Я, як правник, зі свого боку, хочу додати і застерегти. Швидкі кредити стають справжнім стресом і шоком для осіб, як, можливо і не по своїй вині не змогли їх вчасно повернути, і для тих осіб, дані про яких позичальник зазначив у анкеті.
Приблизно через 2-3 місяці кредитор здійснює телефонні атаки на гарантів. Дзвонить зазвичай робот з різних номерів і з записом розмови вкрай неприємного змісту. Дзвінки можуть йти цілодобово. Непідготовлені люди не знають як відбитись від таких телефонних атак, адже відповідь не чує ніхто, так як з іншого боку лінії автоматика.
Якщо після таких атак гарант не зміг переконати позичальника повернути кредит з великими відсотками, вони після спливу терміну погашення дивним чином перетворюються в космічні суми. І тоді кредитор передає право вимоги колектору, який теж знущається з боржника та його гарантів. Направляються листи, претензії, "позовні заяви", "повістки в суд", щоб схилити до негайного погашення боргу.
У житті бувають різні ситуації, тож зважайте, будь ласка, на всі нюанси, вичитайте текст договору, погодьте з особами, номери яких ви залишите в анкеті, про те, що ви їх вкажете (щоб були готові до можливих дзвінків). Бо після телефонних атак можна позбутись друзів і набути ворогів.