Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Зеркаль попередила Зеленського про головні зовнішні виклики, які стоятимуть перед ним восени

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Міжнародні партнери очікують від України конкретних дій, пов'язаних з тим, що вже задекларовано главою держави. Наповнення своїх висловлювань змістом - найбільший виклик для Зеленського, вважає Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції. 
 

«Мені здається, що тут є питання вже до нового уряду, який буде сформовано, бо уряд є інструментом реалізації внутрішньої політики, так само як і зовнішньої політики, тому що міністр закордонних справ є частиною уряду. І тому всі наші партнери - вони очікують конкретного наповнення, дій, пов'язаних з тим, що вже задекларовано президентом», - сказала Зеркаль у студії "5 каналу".

Вона також прокоментувала схвальні відгуки західних лідерів, зокрема, президента Франції Еммануеля Макрона, щодо кроків Зеленського з огляду на необхідність досягнення миру на Донбасі.

«Ніхто не хоче загострення конфлікту в середині Європи. Я думаю, що ми також у цьому не зацікавлені. Тому, звичайно, що всі ініціативи, пов'язані з подальшим просуванням миру, вони підтримуються. Питання в тому, як залучаються ці самі партнери до цього просування. Звичайно, я б хотіла, щоб вони були залучені більш до цього процесу, не тільки в політичній площині, а і в більш практичній площині, щоб у нас був певний інструмент, механізм фінансового наповнення цих регіонів, відновлення цих регіонів», - зазначила заступник глави МЗС. Зеркаль додала, що нині ситуація склалася так, що багато коштів від донорів на відбудову Донбасу Україна не використала: «Це пов'язано з дуже складними процедурами через неможливість або небажання місцевих влад залучити ці донорські кошти».

Зеркаль вважає, що Макрон не діяв "за спиною" української сторони, а більшість питань були узгоджені з Зеленським.

Коли Еммануель Макрон казав про вирішення "українського питання", він мав на увазі і повернення Росією полонених українських моряків. 

"Макрон про це і говорив. Коли він говорив про можливе повернення (Росії до G8 – ред.), він якраз казав, що якщо буде позитивно вирішуватись українське питання. Звичайно, що про наших моряків говорили всі. Трамп на зустрічі в Осаці присвятив цьому питанню 17 хвилин. Звичайно, що поряд з іншими питаннями, які обговорювалися протягом двох годин на тет-а-тет  із Макроном, було і питання наших моряків і політв'язнів", – сказала вона.

Наші інтереси: 

Українська команда МЗС тихо і непомітно продовжує працювати, як і працювала, не змінюючи стратегічного курсу України.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Костянтин Струк.

Як людина, що не є ні дипломатом, ані юристом, просив би пояснити: яке право для людини, що засуджена згідно постанови суду однієї країни, визначає відбувати покарання на території іншої країни? Як на мене, це повна нісенітниця, особливо у світлі наших "занадто дружніх" взаємин із країною, що виносить такі постанови.

Поки дихаю - сподіваюсь!

Зображення користувача Ігор Каганець.

Мордор не є правовою державою. Не варто шукати правди в диявола.

Костянтин Струк каже:
Як людина, що не є ні дипломатом, ані юристом, просив би пояснити: яке право для людини, що засуджена згідно постанови суду однієї країни, визначає відбувати покарання на території іншої країни? Як на мене, це повна нісенітниця, особливо у світлі наших "занадто дружніх" взаємин із країною, що виносить такі постанови.

Все, що робиться з власної волі, – добро!