Важливість: 
5

Спецтема:

Результуючий вектор: перевертання Проекту ЗЕ – футурологічний прогноз 2019

Готуючись до війни, кожен гравець має свій сценарій. При цьому кожен розуміє, що він нездійсненний. А все тому, що в результаті боротьби сценаріїв завжди народжується щось зовсім нове. Воно непередбачуване і дивовижне. Характерний приклад – вибори Президента України і перемога Володимира Зеленського. 

190422shahy-2.jpg

Велика Гра
Велика Гра

Поразка чи перемога?

Причиною для підозр, що тут «щось не те», стала надзвичайно спокійна і навіть оптимістична реакція США. Проте справжнім одкровенням стала прес-конференція Петра Порошенка. Вона відбулася одразу ж після оголошення результатів екзіт-полів увечері 21 квітня 2019 р. На ній Порошенко був на диво спокійним і навіть задоволеним. Виглядало так, наче він не потерпів повну поразку, а здобув перемогу. Хтось би сказав, що у нього сталеві нерви і він показує хорошу міну при поганій грі. Проте так само спокійними і навіть щасливими виглядали його дружина і діти.

Це означає, що гіркота поразки була перекрита чимось новим – дуже позитивним і перспективним. Це нове готувалося не один день, проте матеріалізувалося лише 21 квітня. То що відбулося?

Дуже подібно, що відбулася мирна угода між трьома головними гравцями – Дональдом Трампом, Петром Порошенком та Ігорем Коломойським. Кожен з них має свої інтереси і політичні козирі.

Козирі США

Американці життєво зацікавлені у збереженні та розвитку незалежної України. Це тому, що Україна відсікає Росію від Західної Європи і блокує формування Континентального блоку, тобто антиамериканської осі Париж–Берлін–Москва–Пекін. Давно прораховано, що сукупна потужність Континентального блоку перевищує потужність США, тому його виникнення є для американців смертельною загрозою. Відтак вони зацікавлені в тому, щоб Україна була сильною, стабільною і розвивалася без зайвих ексцесів.

Козирями США є слідство ФБР проти Коломойського з дуже важкими звинуваченнями. Олігарх заховався в Ізраїлі, проте Ізраїль є стратегічним союзником США, а Трамп – щирим другом ізраїльського прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу. Нещодавно Трамп допоміг йому перемогти на парламентських виборах, тому Бібі у боргу. Відтак США мають дієві засоби для переконання Коломойського в тому, що будь-які спроби дестабілізації України абсолютно неприпустимі.

Козирі Коломойського  

Головним козирем Ігоря Коломойського є переконлива перемога його висуванця Володимира Зеленського на президентських виборах. Олігарх претендує на повернення у свою власність Приватбанку або отримання за нього компенсації в розмірі 2 мільярди доларів. Про вплив Коломойського на судову систему України свідчить те, що 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною націоналізацію «Приватбанку».

Козирі Порошенка

Петро Порошенко має великий політичний досвід і міжнародні зв’язки. В ході виборів він об’єднав навколо себе багатомільйонне ядро стійких прихильників. Причому це люди освічені, переконані, самостійно мислячі, творчі й самодостатні. Це відкриває можливість формування проукраїнської партії середнього класу.  

Про що домовилися?

Наявний фактаж дозволяє зробити припущення щодо загальної схеми мирної угоди. Результуючий вектор полягає в тому, що Україна зберігає свій нинішній курс: НАТО, «Армія, Мова, Віра», «Геть від Москви». Поглиблюється стратегічний союз Україна–США.

Чого чекати від президента Зеленського

Володимир Зеленський не має жодного політичного досвіду, тому виконуватиме в основному представницькі функції – подібно до президентів парламентських республік.

Електоратом Зеленського є люди з незрілим мисленням і дитячим бажанням отримати все і негайно. Вони його обрали не як президента, а як чарівника, який підніме зарплати, знизить тарифи і поверне молодість. Вже за півроку ейфорія від обрання «народного президента» зміниться глибоким розчаруванням і навіть ненавистю.

І  тут виникають специфічні загрози, пов’язані з єврейством Зеленського. Факт його обрання засвідчує відсутність в Україні антисемітизму. Проте на хвилі неминучого розчарування він може з’явитися. Для пом’якшення конфлікту Зеленському доведеться підкреслювати свою проукраїнську позицію. Цілком можливо, що це приведе до ще активнішої українізації.

А що Росія?

Схоже, що Росія опинилася за бортом цього «свята демократії». Місцеві політики і оглядачі сприйняли перемогу Зеленського дуже насторожено. Загальна думка: риторика України може пом’якшитися, але антиросійський курс не зміниться. Логічно!

Коли почнуться системні зміни

Як не парадоксально, але переконлива перемога Зеленського є черговим етапом формування в Україні постіндустріальної цивілізації. Емоційний, м’яко кажучи, вибір електорального натовпу ставить на порядок денний три важливі проблеми.

1. Вдосконалення виборчої системи, поліпшення якості електорату. Погодьтеся, що всезагальні вибори, коли голосують навіть пацієнти психлікарень – це вже «перебор», небезпечний для всіх.

2. Формування партії середнього класу з націоналістичною ідеологією, що передбачає «виправлення імен», тобто наведення ладу в «авгієвих стайнях» сучасної політології.

3. Світоглядна і політична просвіта народних мас, просування позитивного світогляду, підвищення життєвого реалізму, вироблення звички голосувати «за», а не «проти».  

Обговорення цих питань уже почалося. 

Розвиток України до постіндустріального майбутнього отримав чергове прискорення. Несподівано, але цікаво! Тож звикаймо до політичних сюрпризів і активно творімо новий світ.

Радіймо!

Продовження: Американський форсаж: постіндустріальний перехід України відбудеться під протекторатом США (+аудіо)

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.
Наші інтереси: 

Дивись у корінь!

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка