Важливість: 
3

Спецтема:

"Північний потік-2" вбиває Україну, – голова МЗС Польщі

Польща, США і Європейська комісія представляють в цьому питання проєвропейську позицію. Німеччина – антиєвропейську.

Газопровід "Північний потік-2" з Росії в Німеччину загрожує безпеці України та підтверджує антиєвропейську позицію Берліну, заявив голова Міністерства закордонних справ Польщі Яцек Чапутович в інтерв’ю Handelsblatt, повідомляє 24 канал.

"Газопровід руйнує наслідки санкцій, "Північний потік-2" вбиває Україну. Коли транзит російського газу територією України буде припинений, ця країна втратить не тільки серйозні прибутки, але перш за все гарантію захисту перед черговою російською агресією",– сказав міністр.

Дипломат наголошує, що Польща, США і Європейська комісія представляють тут проєвропейську позицію. Німеччина – антиєвропейську, вони часто думають, що європейська позиція тотожна з німецькою, але у випадку з "Північним потоком-2" це не так.

Водночас політик вважає, що здебільшого політика Польщі та Німеччини щодо конфлікту між Росією та Україною є однаковою

До певної міри ми також погоджуємося в справі реакції ЄС на російську агресію, щоб за допомогою санкцій передати Росії сигнал. Але ми хочемо більш рішучих дій,
– наголосив Чапутович.

Нагадаємо, будівництво газопроводу засуджують у США. Так, посол США в Німеччині Річард Гренелл закликав уряд ФРН припинити підтримку "Північного потоку-2".

Газопровід дозволить Кремлю отримати величезні суми, які там потім спрямують на агресію та дестабілізацію ситуації.

Окрім того, 19 грудня у Сенаті США представили проект резолюції з вимогою до президента Дональда Трампа протидіяти агресії Російської Федерації на морі та протистояти побудові газопроводу "Північний потік-2".

Глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що будівництво "Північного потоку-2" йде згідно з планом , тому постачання газу почнеться з 1 січня 2020 року.

 


 

Наші інтереси: 

РФ встигла підкупити потрібних "європейців", щоб будувати Північний потік, отже проти цього потрібно боротися в інший спосіб. Хоча треба постійно і голосно нагадувати про небезпеку цього проекту.

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка