Важливість: 
3
Прес-конференція Порошенка: про що говорив Президент

Президент Петро Порошенко 16 грудня у Мистецькому Арсеналі в Києві провів прес-конференцію. Він поздоровив українців з "новою ерою християнства", а також відповів на запитання журналістів про Собор, про воєнний стан і ситуацію на Донбасі.

Про участь в президентських виборах 

Порошенко заявив, що зараз не буде "оголошувати про початок президентської кампанії".

"Я дуже довіряю українському народові. Я впевнений в його відповідальному виборі. Якщо я прийму рішення балотуватися (в президенти, - ред.), і якщо так трапиться, що буде хтось більш гідний, я буду йому допомагати", - заявив Порошенко.

Про полонених українських військових

Порошенко заявив, що звільнення українських моряків залежить тільки від бажання президента РФ Володимира Путіна.

"Те, що вже рік ми не можемо звільнити жодного українського заручника, ні політв'язня в Росії, ні з території незаконно анексованого Криму, полягає не в тому, що президент РФ спілкується або не спілкується з Порошенком. Він не бажає їх звільняти. Він неодноразово демонстрував, що це залежить не від політичної волі, а від його бажання. Це не залежить від тих, хто сидить в рамках Тристоронньої контактної групи, точно не залежить від церкви, точно не залежить від лідерів світу, це залежить від однієї людини ", - повідомив Порошенко.

Про Собор 

Як і очікувалося, перше питання від журналістів прозвучало про Об'єдничний собор. Порошенко заявив, що Собор кілька разів був на грані збою, але ситуацію вдалося врятувати.

Президент привітав українців з "новою ерою християнства".

"Ясно, що ці 18 років займуть особливе місце в українській історії, кілька хвилин тому я розмовляв з Варфоломієм. Ця розмова була дуже важлива. Його святість вважає, що наш собор відкриває нову еру християнства", - повідомив президент. 

Томос про автокефалію дадуть 6 січня

У ході розмови Варфоломій підтвердив, що томос вручать 6 січня.

"Томос урочисто вручать на наш Святвечір, і це буде найцікавіше Різдво в історії України", - заявив Порошенко.

Наші інтереси: 

Україна має компетентного Президента. 

Гравець: 
Оксана Колосовська
 
Форум Підтримати сайт Довідка