Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Звуки природи можуть покращити здоров’я людини: дивовижні висновки науковців

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Цвірінькання пташок, звук струмка чи бурхливої річки можуть допомогти зменшити стрес, знизити кров'яний тиск і призвести до почуття спокою. Такого висновку дійшли науковці, які проаналізували 18 досліджень своїх колег.

 

Дослідники з Університету Мічигану, Карлтонського університету та Університету штату Колорадо спільно зі Службою національних парків США вивчила дослідження про те, як природні звуки можуть впливати на здоров'я людини, проведені по всьому світу за понад 10 років. Свої результати вони опублікували в Proceedings of the National Academy of Sciences, пише 24 канал.

Їхні результати показують, що прослуховування шумів природи мають неймовірно позитивні ефекти, зокрема, зменшують стрес та біль; поліпшують когнітивні можливості організму; підвищують настрій тощо.

Науковці також виявили, що активність у корі головного мозку змінювалася в залежності від прослуховування природних та штучних звуків. Природні звуки призводили до зовнішньої концентрації уваги, тоді як штучні викликали внутрішню увагу – модель, пов’язану зі стресом.

Професор Карлтонського університету в Оттаві Рейчел Бакстон разом зі своєю командою провела статистичний аналіз та синтезувала результати. Науковці виявили, що:

  • спів птахів допомагає полегшити стрес і роздратування;
  • а звуки води посилюють позитивні емоції, такі як спокій, обізнаність та розслабленість.

Що робити з небажаним штучним шумом

Штучні шуми можуть заважати загальним враженням від природи та спричиняти підвищене збудження, впливаючи на поведінку, фізіологію та фізичну форму людини. Крім того, бурхливі шуми можуть призвести до високого кров'яного тиску та інших захворювань.

Вихід є: штучні шуми, такі як звуки машини, потяга тощо, можна замаскувати природними. Науковці стверджують, що прослуховування звуків природи разом зі штучним шумом краще впливає на самопочуття, ніж слухання незамаскованих неприродних шумів.

Тож щоб заглушити вуличний гам і покращити загальний стан здоров’я, дослідники рекомендують вмикати записи природи.

 

 

Наші інтереси: 

Природа дає все, що потрібно для життя. 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Футболки з трипільською свастикою і драконами – для прихильників і прихильниць «Народного Оглядача»

Робимо собі та друзям подарунки – стильні футболки з трипільською символікою Великого Переходу. Свастя – це символ, що притягує Святість і Щастя. Традиційне привітання «Свастя!» (сва з тя) означає «...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Ія Подолянка.

У 1979 році ми з чоловіком переїхали на Буковину Моє тижневе навантаження складало 33 години математики плюс класне керівництво і троє наших дітей Молодшому синові не було іроку Від такого навантаження мене постійно мучили головні болі Лікарі порадили йти до річки і дивитися наплин води що яі робила-ставала на кладку і дивилась на воду Це допомагало поправити здоровя Неймовірну радість мені приносить дзюркіт струмків навесні Це надзвичайна насолода мабуть тому що я водолій