Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 75
  • Переглядів: 78

Які ФОПи приносять Україні найбільше податків

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

За 2020 рік фізособи-підприємці сплатили 52 млрд гривень податків, з них 37 млрд — платники єдиного податку. Найбільше податків заплатили підприємці, що займаються торгівлею, інформаційною діяльністю (в цю ж групу входять і програмісти), а також професійною, науковою та технічною діяльністю.

За даними Опендатабот, третину з усіх податків сплатили ФОП, які займаються оптовою та роздрібною торгівлею — 11,6 млрд гривень податків. Проте кількість цих бізнесів найбільша: зараз в Україні 825 102 ФОП, що займаються торгівлею. Тож в середньому кожен із них сплатив 14 тисяч гривень на рік, пише Finance.ua.

 Фізособи-підприємці зі сфери інформації та телекомунікацій. Вони поповнили держбюджет на 7,8 млрд гривень. Це — 21% від загальної кількості сплачених податків. В перерахунку на одного підприємця — це 28,3 тисячі гривень податків на рік. До цього виду діяльності належать IT-спеціалісти, видавці, творці кіно та телевізійних програм, радіо- та телеведучі.

Натомість якщо подивитися, скільки приніс кожен конкретний бізнес, то ТОП найприбутковіших ФОПів зміниться. До нього увійдуть підприємці, що постачають електроенергію, пару та газ, будівельники та фермери.

Найбільше податків на одного ФОПа сплачували підприємці, які займаються постачанням електроенергії, пару та газу. Кожен з них сплатив понад 46,7 тисячі гривень на рік. В Україні бізнесів із таким видом діяльності зараз 211, а загальна сума податку за 2020 рік — 9,8 млн гривень.

На другому за прибутковістю місці — підприємці, які займаються будівництвом. Середня сума податку від одного такого ФОП — 42 тисячі грн. Усього підприємств, які займаються будівництвом – 30 880. Загальна сума податку — 1,3 млрд гривень.

Треті за середньою сумою сплаченого податку за ФОП — фермери — підприємці, що займаються сільським господарством. 29,9 тисячі таких бізнесів сплачували в середньому по 37,6 тисячі грн податку. Загальна сума склала 1,1 млрд грн.

У порівнянні з минулим роком кількість ФОП суттєво не змінилась. Станом на грудень 2020 року активних фізосіб-підприємців нараховувалося 1 911 921, зараз їх зареєстровано 1 967 959.

Наші інтереси: 

Знати, що державних грошей не буває, а є гроші платників податків, які ці гроші віддають державі.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Микола Стригунов.

Ага, треба буде зайнятися постачанням енергоносіїв: елетроенергії, пари та газу. Ну, і їх виробництвом, звісно. Бо, хто ж мені дозволить постачати їх від вже існуючих виробників? Електоенергії з вітряків, газу з біогазових установок для переробки сміття, та пари від насправді мирного термояду...

Якщо прагнеш чуда - створюй його!