Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 2
  • Переглядів: 2

Як сім'я на 4 сотках збирає 3 тонни овочів і годує ресторани міста (відео)

Чи можна вирощувати багато їжі в місті? Urban Homestead - невелика органічна ферма в Каліфорнії, має всього 4 сотки. На ній працюють батько і троє його дорослих дітей. Вони зуміли прогодувати не лише себе, а й забезпечити харчами місцеві заклади.

90% усіх продуктів, з яких складається їх вегетаріанська дієта, вони вирощують на своїй ділянці. Тут росте до 400 сортів овочів, фруктів та їстівної зелені, загальним обьемом близько 3 тонн на рік.

На їх задньому дворі живе 8 курей, 4 качки і 2 кози, які забезпечують яйцями і молоком. Всі кухарі з найближчих ресторанів приїжджають сюди, щоб купити свіжу зелень і овочі.

«Коли ми починали, всі знайомі вважали нас божевільними. Тут зовсім немає місця для землеробства. Спершу ми переживали, чи зможемо прогодувати себе, ніхто й думати не міг про якусь продажу надлишків», зізнається Жюль. Найбільше його як батька сімейства хвилювало відсутність якісного дитячого харчування. Він хотів вирощувати органічні продукти для своїх дітей, без ГМО та консервантів. І це був єдиний шлях.

На даху будинку Жюль поставив сонячні батареї для забезпечення свого господарства електроенергією. Панелі на даху дозволили знизити плату за світло до 12 доларів. Їхній автомобіль працює на біодизельному паливі. Вони роблять його самостійно з рослинних відходів, які ресторани привозять їм безкоштовно. Таким чином вони стали повністю автономними.

З розвитком соціальних мереж і сервісів доставки органічних продуктів, типу Good Eggs, сім'я Жюля повністю вирішила питання збуту своєї продукції. 

Звичайно, не все так райдужно, як здається на перший погляд. Шкідники, хвороби і зміни клімату, а головне засухи і нестача води - це серйозні перешкоди, які доводиться долати. Щоб економити воду, Жюль використовує старі методи зрошення, за допомогою глиняних горщиків. Тут активно використовуються теплі грядки, вертикальні сади і зелені стіни, застосовується компостування, мульчування та інші принципи органічного землеробства.

Єдине, що вони не вирощують - це зернові: пшеницю, рис, овес вони змушені купувати, але це порівняно невеликі витрати.

Міська ферма Urban Homestead знаходиться в невеликому містечку Пасадена, Каліфорнія (130 тис. Жителів). Вона почала свою роботу ще у 1985 році і привернула до себе багато уваги. Багато поселенців прагнуть наслідувати їх. Так що сім'я Жюля часто проводить семінари та заходи про принципом роботи їх ферми.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи