Зображення користувача Микола Воротиленко.
Микола Воротиленко
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Як постали США і чому Джо Байден не буде президентом. Частина 2: традиційні цінності, сила довіри

Світ:

Спецтема:

Щоб зрозуміти це, ми мусимо подивитись на те, хто і як будував цю країну – і що потім сталося. А для цього потрібно коротко повернутися в Європу на 500 років у минуле, коли народжувався протестантизм.

Попередня стаття: 

Це були тяжкі часи. Європа була монархічна. Ватикан і Папа Римський контролювали релігійне та політичне становище в Європі. Процвітала жорстокість і корупція, як в суспільстві, так і в католицькій церкві. Папа за гроші знімав гріхи зі злочинців, навіть за вбивства. Ватикан переслідував єретиків, незгідних з корупцією в церкві, вчених та інших.

Але в середовищі Католицької церкви з’явився німець Мартін Лютер, який написав свої знамениті 95 тез щодо реформи Католицької церкви і прибив їх до дверей церкви. У перекладі на просту мову всі ці 95 тез зводились до одного: «Живімо правильно, згідно з Біблією та Законами Божими».

Ідеї Лютера були широко підтримані навіть правителями деяких країн (Англія), суспільством та багатьма священниками католицької церкви. Так у багатьох європейських країнах виник протестантський рух та з’явилося декілька нових протестантських церков: лютерани, баптисти, кальвіністи, аріяни та інші.

Поява протестантства і його зростання викликало велике незадоволення Ватикану і Папи. Як результат, між Ватиканом та протестантами почалися протистояння, які переходили у війни та переслідування протестантів.

У той самий час сталась ще одна знаменита подія – відкриття Америки. Тікаючи від переслідування Ватиканом, протестанти почали масово переселятися на новий континент. Там ще не було ні уряду, ні влади. Вони були вільними у своїх бажаннях побудувати країну їхньої мрії. Практично протестанти в Америці починали своє життя з нуля, будуючи його по Законах Божих.

Так виникли США. Тобто протестанти заклали правові, фінансові та моральні основи майбутніх США і побудували одне з найкращих суспільств для життя звичайних людей. Звісно ж, що до Північної Америки їхали також люди бізнесу, які бачили великі можливості для себе, різні шукачі пригод та кращої долі, авантюристи, тікали злочинці, політичні та релігійні біженці та інші.

Оскільки першими переселенцями переважно були вихідці з Англії, то в США і Канаді була взята за основу англійська модель державного управління.

Упродовж декількох сотень років США були світовим лідером у виробництві, науці, культурі, демократії, свободі. У результаті до США почали переселятися десятки мільйонів людей, але на початку в основному з Європи. Маючи схожий світогляд, вони легко вливались у традиційне протестантське суспільство і допомагали ще більше розвивати країну. Так пройшло декілька століть. Практично всі президенти США були протестантами. Джон Кеннеді був першим католиком, який став президентом США в 60-ті.

Будучи економічно найсильнішою країною, США стали своєрідним «світовим поліцейським», до якого зверталися всі малі та середні народи по допомогу та захист. Як наслідок США нажили собі безліч ворогів по всьому світу, але ці вороги нічого не могли зробити зі США.

З появою марксизму, ленінізму, маоїзму та інших лівих сил, протистояння посилилося. Майже 150-ти літнє протистояння лівих сил та Заходу на чолі з США, закінчилось повною поразкою СРСР у “холодній“ війні в 60-ті та розпадом СРСР і комуністичного блоку в 90-ті. Після цього світ нібито вільно зітхнув, але, як виявилось, даремно.

Мені пощастило. Я ще застав те класичне північно-американське суспільство з його традиційними цінностями. Лише один приклад. Десь років двадцять тому мені потрібно було подати додаткову інформацію для оцінки диплому та досвіду роботи. Я підготував всі необхідні папери і приніс. Мене запитали, як я можу це підтвердити. У тогочасних умовах мені потрібно було летіти назад додому, щоб зібрати додаткові документи. Я пояснив, що я тепер не можу полетіти. На що чоловік відповів: «Тоді піди до адвоката і на Біблії присягнися, що це правда”. Я пішов до нашого адвоката з проханням пояснити мені, про що йдеться мова. Він відповів, що в канадському законодавстві існує норма, згідно з якою якщо ти даєш слово честі чи присягаєшся на Біблії, то це вважається законним документом. Я саме так і зробив, заплатив йому 20 доларів і  отримав завірений документ.

Тоді це мене надзвичайно приємно здивувало. Тепер уявіть, чи складно для “нашого брата” чи жителя з інших країн третього світу зробити “липову” довідку? Вся справа в ціні питання? Після масової іміграції зі всього світу такі “липові” довідки заполонили Канаду та США і відтак цю практику скасували. Тепер існують цілі структури, які на прохання бізнесів перевіряють всі документи, котрі ми надаємо для роботи.

У традиційному американському суспільстві ваше слово і ваша клятва високо цінувались і люди дуже дбали про власну репутацію. Бізнесові операції та договори здійснювались лише потиском рук. І вони виконувались. Люди довіряли один одному. Тепер це все в минулому. 

Далі буде...

Наші інтереси: 

Американський досвід подолання цієї кризи буде дуже корисним для України. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Іван Ведь.
0
Ще не підтримано

Слово честі тримали не тільки Америці, чи Канаді. Ще колись князь Ігор казав ворогам своїм:"Іду на Ви". І таких прикладі є досить багато. Ординці воюали з пдкупом, шантажем і обманом. А набільшого, можна сказати світового обману досягла Радянська імперія!

Гарно, дуже гарно.

Коментарі

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Дякую, друже Миколо.

"Так у багатьох європейських країнах виник протестантський рух та з’явилося декілька нових протестантських церков: лютерани, баптисти, кальвіністи, аріяни та інші".

Чи можна докладніше : чи аріяни про себе заявили щойно у протестантських церквах ? І як вони з ними порозумівалися ? Чи відрізнялися свою самобутністю ?

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Протестантами називали всіх, хто виступав проти Ватикану. Аріян та іудохристиян (лютеран, баптистів, кальвіністів) об’єднував спільний ворог і прагнення змінити ситуацію. Інколи вони співпрацювали, наприклад, відомо, що в українських аріянських школах навчалися іудохристияни – їх притягувала висока якість освіти. Про взаємодію розповідається у статті Юрій Немирич – лідер аріянства, полковник Богдана Хмельницького (+аудіо).

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Дякую, Ігоре, добре, що нагадав це дослідження !

Ігор Каганець каже:
Протестантами називали всіх, хто виступав проти Ватикану. Аріян та іудохристиян (лютеран, баптистів, кальвіністів) об’єднував спільний ворог і прагнення змінити ситуацію. Інколи вони співпрацювали, наприклад, відомо, що в українських аріянських школах навчалися іудохристияни – їх притягувала висока якість освіти. Про взаємодію розповідається у статті <a href="https://www.ar25.org/node/21464" class="bb-url" rel="nofollow">Юрій Немирич – лідер аріянства, полковник Богдана Хмельницького (+аудіо)</a>.

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

"У традиційному американському суспільстві ваше слово і ваша клятва високо цінувались і люди дуже дбали про власну репутацію".

Тому саме так зможемо знову об'єднатися і організуватися, враховуючи наші чесноти.

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Ми це можемо реалізувати лише у відродженій Аріянській Церкві.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Сергій Білецький.
0
Ще не підтримано

світлим людям радію

Зображення користувача Іван Ведь.
0
Ще не підтримано

Слово честі тримали не тільки Америці, чи Канаді. Ще колись князь Ігор казав ворогам своїм:"Іду на Ви". І таких прикладі є досить багато. Ординці воюали з пдкупом, шантажем і обманом. А набільшого, можна сказати світового обману досягла Радянська імперія!

Гарно, дуже гарно.

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

Якщо всі були такими чесними, то хто ж винищив індіанців?

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Зображення користувача Іван Ведь.
0
Ще не підтримано

Все ті ж, хто нищив і індусів.

Гарно, дуже гарно.

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Історія Америки так само спотворена як і наша, українська.

У Франції я мусіла вивчати ту саму брехню, що й ви, за ссср ! Та ще й сьогодні скрізь ті "хвости"... !

Самі американці ще не зовсім цього усвідомили.

Тому й наново вивчаємо зокрема Америку, нашого стратегічного партнера.

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !