Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 136
  • Переглядів: 147

Як пасивність української влади легітимізує громадян РФ в українських держорганах

Категорія:

2024 рік зі старту здивував двома судовими рішеннями за позовами про поновлення на посадах громадян Росії – судді Богдана Львова та ексчиновниці Міністерства юстиції Марини Прилуцької. До цього обидвох усунули з посад через їхні російські паспорти.

24020702.jpg

Ілюстрація Фундації DEJURE

Однак доказів, які надали журналісти та СБУ, виявилося недостатньо: судді, які розглядали ці справи, наголосили, що підтвердженням громадянства РФ можуть бути виключно оригінали документів або їхні офіційні копії, отримані українськими держорганами, пише у своєму дописі на УП Антон Зелінський, юрист Фундації DEJURE.

Утім, чи є політична воля на вирішення цих питань? З огляду на судові рішення у справах Львова та Прилуцької українська влада зайняла пасивну позицію, держоргани хаотично перекидають відповідальність один на одного і не можуть порозумітися.

Тим часом російські громадяни в держструктурах і досі ухвалюють рішення "іменем України", ще й можуть мати доступ до держтаємниці. Це ставить під прямий удар національну безпеку України й потребує невідкладного вирішення.

Натомість маємо випадки, коли начебто відповідальні за це органи витрачають свої ресурси та кошти українських громадян, щоб стежити за журналістами-розслідувачами, замість того, щоб боротися зі справжньою загрозою державності.

На прикладі судових рішень у справах судді Львова та ексчиновниці Мін’юсту Марини Прилуцької розповідаємо про можливі наслідки байдужості української влади щодо посадовців з російськими паспортами.

З часу виходу розслідування "Схем" про російський паспорт судді КГС ВС Богдана Львова пройшло півтора року. Журналісти тоді також виявили у нього російський індивідуальний податковий номер і запис в офіційному реєстрі РФ про операцію з нерухомістю у Москві. Після виходу публікації тодішній Голова ВС Всеволод Князєв відрахував суддю Львова зі штату.

За законом набуття громадянства іншої країни є підставою для припинення громадянства України. Наприклад, таких одіозних осіб з російськими паспортами, як Віктор Медведчук, Дмитро Табачник, Віталій Захарченко позбавляв громадянства Президент на підставі матеріалів від Служби безпеки України та Державної міграційної служби.

Чому ж це не спрацювало зі Львовом? Незважаючи на те, що були і воля народу (петиція про припинення українського громадянства), і начебто політична воля (відповідь Президента, де він доручив Комісії з питань громадянства при Президентові України розглянути це питання), суддя Львов і досі має український паспорт.

Наші звернення до Державної міграційної служби (ДМС) залишилися без відповіді, як і результати її роботи, оскільки інформація начебто конфіденційна. Тільки під час одного із судових засідань представник Львова повідомив, що ДМС припинила цю процедуру.

Щобільше, вже у січні 2024 року суддя Київського окружного адміністративного суду (КОАС) Альона Кушнова зобовʼязала поновити Богдана Львова у штаті Верховного Суду. У своєму рішенні КОАС зазначив, що належним доказом набуття громадянства РФ має бути оригінал паспорта чи заява на його видачу, або ж копії цих документів, отримані в офіційному порядку. І відкинув аргумент, що достатньо неофіційних фотокопій таких документів або інформації з відкритих російських реєстрів.

Верховний Суд як відповідач зайняв доволі пасивну позицію: там заявили, що Богдан Львов помилився щодо підстави позову – визнати протиправним наказ про відрахування з штату і скасувати його. На їхню думку, оскільки Голова ВС не мав повноважень для витребування документів, предметом спору мала б бути його оцінка листа СБУ.

Під час засідання представник ВС не зміг пояснити конкретну причину відрахування Львова зі штату суду. Незрозуміло, чи через отримання статусу громадянина РФ за власною ініціативою, чи через бездіяльність Львова щодо відмови від російського паспорта протягом десяти днів.

Також за день до розгляду справи у суді, новий Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко взагалі заявив у інтервʼю, що Богдана Львова відрахували через "суб’єктивне рішення ще тодішнього Голови Верховного Суду Всеволода Князєва".

Як і у справі судді Львова, підставою для звільнення Прилуцької став лист СБУ щодо її громадянства РФ. Цей лист – наслідок перевірки СБУ за зверненням батьків її ексчоловіка у 2019 році. Зокрема, заявники додали копію російського паспорта Марини Прилуцької.

З листа стало відомо про неодноразові візити Прилуцької до тимчасово окупованого Криму у 2014 році, де вона отримала прописку, згодом – паспорт РФ, а також контактувала зі співробітниками ФСБ РФ. За допомогою цих даних СБУ виявила у Прилуцької також податковий номер РФ, підтвердила дійсність паспорта в російських реєстрах і надала відповідні скріншоти.

На противагу цим доказам адвокатка Прилуцької, Тетяна Жуковська, надала суду відповідь Управління з питань міграції ГУ МВС РФ по Москві від 2021 року, що чиновниця не подавала заяву на отримання паспорта РФ з реквізитами вказаними у зверненні. Цікаво, що і запит Жуковської, і відповідь МВС РФ містили суттєву відмінність порівняно із російським паспортом, виявленим СБУ: у запиті місце народження Прилуцької було вказане як "Україна", тоді як у російському паспорті значилася "Українська РСР".

Суди попередніх інстанцій зазначили, що адвокатка подала запит з тимчасово окупованого Севастополя, тому є обґрунтований сумнів в достовірності інформації.

Верховний Суд постановою від 9 січня 2024 року скасував попереднє рішення апеляційного суду про правомірність звільнення Прилуцької та направив справу на повторний розгляд до апеляційної інстанції. Фактично ВС відмовився брати на себе відповідальність і визначати, чи можна звільняти особу на підставі листа СБУ про наявність у неї російського громадянства.

Скасування рішення мотивовано тим, що "суд апеляційної інстанції формально підійшов до вирішення клопотань сторони позивача, та, на переконання колегії, повинен був додатково дослідити обставини, про які клопотала особа". Колегія ВС не змогла дійти висновку щодо повноти дослідження справи через начебто її складність та вагомість.

Рішення у справах Львова і Прилуцької не є остаточними та будуть переглядатися іншими судами. Але про що нам це говорить?

  • Суди самоусунулися від відповіді на питання, яким чином зараз реально можна підтвердити набуття особою громадянства РФ.
  • За логікою судів, це можливо лише, якщо особа добровільно надасть оригінали документів. Або ж, за щасливого збігу обставин, вони опиняться у розпорядженні українських держорганів.
  • Це створює небезпечний прецедент у схожих випадках. Зрозуміло, що в умовах війни, при розірванні дипломатичних відносин, неможливо розраховувати на офіційні відповіді від РФ. Однак такі рішення можуть відкрити шлях до поновлення на посаді чиновників з російськими паспортами.

Нагадаємо, в жовтні минулого року «Схеми» виявили ще одну українську суддю з російським паспортом, яка отримуватиме від України довічне грошове утримання.

Раніше ми писали, що завдяки Офісу Президента корумповані судді та адвокати продовжують працювати, а також публікували великий матеріал програми "Схеми" Чому українські суди є загрозою. Як Окружний адміністративний суд Києва працював на РФ.

Наші інтереси: 

Розуміємо, що суддівська мафія покриває своїх. Але ж судді утримуються державою! Чому б державі в особі Президента України або якомусь іншому інституційному органу не звільнити цих двох і не вказати іншим суддям на їхні обов'язки? Розуміємо, що багато кацапської наволочі й досі сидить в державних органах України.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
5
Середнє: 5 (1 голос)

Усіх чиновників, починаючи з вищого рівня, треба перевірити на МРТ щодо їхнього видової приналежності: хто вони – Homo sapiens чи Homo інтеліс? Біороботи (розмовляючі тварини) можуть виконувати технічну роботу, але в жодному разі не мають права керувати людьми. Згідно зі світовою статистикою, концентрація корпоративних психопатів (людиноподібних тварин) в органах влади досягає 25%

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
5
Середнє: 5 (1 голос)

Усіх чиновників, починаючи з вищого рівня, треба перевірити на МРТ щодо їхнього видової приналежності: хто вони – Homo sapiens чи Homo інтеліс? Біороботи (розмовляючі тварини) можуть виконувати технічну роботу, але в жодному разі не мають права керувати людьми. Згідно зі світовою статистикою, концентрація корпоративних психопатів (людиноподібних тварин) в органах влади досягає 25%

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Можна перевірити дієвість і цього проєкту :

Український проєкт дозволяє виявляти російських агентів: як перевірити свою країну

https://www.ukrainianworldcongress.org/ua/ukrayinskyi-proyekt-dozvolaye-vyyavlyaty-rosiiskykh-ahentiv-yak-pereviryty-svoyu-krayinu/

https://texty.org.ua/d/2023/germs_v2/en

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Світ Зелений.
0
Ще не підтримано

Дякую за інформацію в текстах. Надіюсь пригодиться.

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Добре її мати, навіть, якщо не пригодиться --

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

Вони ж не будуть ухвалювати рішення про МРТ для себе самих. Тому глухий кут. А хто спробує це зробити, отримає скандал світового масштабу в антисемітизмі.

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

«Сучасна цивілізація — це несформульована угода владоможців, спрямована на задоволення їхніх претензій. Проте ця угода дійсна лише доти, доки не буде укладена нова, щоб здерти з них шкіру». (Луї Повель і Жак Берж’є, «Ранок магів»)

Володимир Самотий wrote: Вони ж не будуть ухвалювати рішення про МРТ для себе самих. Тому глухий кут. А хто спробує це зробити, отримає скандал світового масштабу в антисемітизмі.

 

Все, що робиться з власної волі, – добро!