Важливість: 
3
Як Київ виграв Євробачення: зі святковим пісенним конкурсом Україна здобуває м'який, але потужний тріумф

Україна як приймаюча сторона Євробачення-2017 скористалася можливістю підкреслити свої європейські повноваження і відполірувати свій міжнародний імідж після десятків років перебування в тіні і останніх кількох років, проведених під знаком зони військового конфлікту. Це буде також протидіяти спробам Росії принизити Україну на міжнародній арені.

Перемогу на Євробаченні здобув виконавець з Португалії Сальвадор Собрал, який виконав незабутньо красиву пісню Amar Pelos Dois. Але тепер, коли костюми зняті та галас вщух, ми можемо визнати, що справжнім переможцем Євробачення-2017 стала сама Україна. Українці змогли представити свою країну тисячам іноземних гостей і сотням мільйонів телеглядачів по всьому світові, створивши позитивне враження замість стереотипу воюючої та злиденної України.

У перші два тижні травня святковий Київ наповнили фанати Євробачення. Українська столиця постаралася вразити туристів, відкривши безліч фан-зон та створивши маленьку армію англомовних гідів. Поліція пройшла спеціальну підготовку, транспортні вузли модернізували, а клуби і бари зі шкіри пнулися, щоб надати гостям теплий прийом. Тим часом, саме шоу стало технічним тріумфом з блискучим брендингом, приголомшливою сценою і професійної презентацією.

В процесі були і проблеми, без яких не обійтися: слоган конкурсу Celebrating Diversity не позначилася на виборі ведучих, якими стали троє чоловіків. Крім того, міська влада так і не завершила «Арку різноманітності» в центрі Києва через протести праворадикалів. Вона стала своєрідною метафорою того, що Україна ще не до кінця змогла прийняти європейські цінності. Проте, організація Євробачення-2017 стала в рівній мірі цікавою і вражаючою.

Є чимало свідчень того, що зусилля щедро окупилися. З початку травня у світовій пресі з'явилося безліч позитивних туристичних статей, що проголошували Київ нерозкритою перлиною. Гості столиці однаково щедро обсипали похвалами красу міста, доброзичливих українців і відмінне співвідношення ціни-якості. Британський журналіст Гайді Стефанс зазначила цей незвичайний ентузіазм у своєму популярному блозі про Євробаченні на The Guardian, написавши таке:

«Якщо ви ніколи не були в Києві, вам дійсно варто приїхати. Це прекрасне доброзичливе місто, в якому приголомшлива їжа, при цьому все до смішного дешево. В останні кілька днів я тут щосили веселилася, організація - відмінна. Поїздка на Євробачення - хороший досвід сам по собі, але те, що я приїхала на конкурс в місто, в якому раніше ніколи не була, робить подію по-справжньому особливою. Так що дуже рекомендую».

Успіх Євробачення в Україні аж ніяк не був вирішений наперед. Прийом Євробачення - складний і дорогий захід і створює серйозні труднощі для країни, обмеженої в ресурсах, і яка захищається від гібридної агресії Росії на сході. Місяцями перед конкурсом ходили чутки про неготовність Києва і його нездатность профінансувати цей захід.

Крім того, Москва намагалася зіпсувати українське Євробачення, номінувавши на конкурс співачку, яка виступала в Криму. Кремль спокійно вибрав Юлія Самойлову, знаючи, що вона не зможе виступити в Києві, оскільки порушила український закон, виступивши на окупованому півострові. Цей трюк дійсно став поганою рекламою, але в підсумку не зірвав концерт в Києві. Може, навіть навпаки - вніс свою лепту в успіх пісенного конкурсу в Україні, прибравши незручний політичний елемент з порядку денного і дозволивши організаторам сконцентруватися на роботі над шоу.

Успіх України як країни-господаря «Євробачення» - важлива невійськова перемога. Вона допоможе Україні створити кращий міжнародний імідж після десятків років перебування в тіні і останніх кількох років, проведених під знаком зони військового конфлікту. І що особливо важливо, це буде протидіяти спробам Росії принизити Україну на міжнародній арені.

Не зумівши переконати світову аудиторію в тому, що неонацисти захопили владу в Україні, кремлівська тактика змінилася, і тепер Москва вважає за краще зображати країну як невдаху. Але бурхливе висвітлення київського свята Євробачення - відмінний аргумент проти цього міфу. Це представляє українську столицю привабливим європейським напрямком для туризму і бізнесу.

Таке поліпшення іміджу може реально вплинути на економіку країни. У бою за іноземні інвестиції сприйняття грає величезну роль. Успіх Євробачення не змінить все одразу, але підвищить авторитет України і надихне багатьох з'ясувати, що країна може запропонувати. Ось для чого варто проводити міжнародні заходи. Україна тепер отримає значне задоволення, використовуючи рідкісну можливість рекламувати себе перед міжнародною аудиторією.

Наші інтереси: 

Україна нарешті робить успіхи. І це - тільки початок!

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка