Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 3
  • Переглядів: 3

Як довести свою точку зору та зберегти здоров'я у суперечці

Дискусії та суперечки – нормальна складова життя. Науковці виявили сім дієвих тактик, які допоможуть довести власну точку зору і зберегти здоров’я. Список порад опублікувало британське видання Independent.

Мирні переговори. Не слід атакувати співрозмовника, намагатися загнати його в кут. Він інстинктивно опиратиметься тиску і буде неспроможний прийняти чужу позицію. Краще вести політику “крайньої згоди” – приймати думку опонента і розвивати її до абсурдного висновку.

Чемність — передусім. З опонентом треба встановити емоційний зв’язок. Людина, яка відчуває самоповагу, легше сприймає нову думку. Вона готова слухати і намагатися зрозуміти.

Ставка — на відкритість. Варто запитувати опонента про речі, які дозволять йому емоційно розслабитися і одночасно стосуються предмету бесіди. Наприклад, питання “яким повинно бути Ваше життя через 5 років” спрямовує людину до роздумів та мрій. Отримані відповіді можна використати як аргументи на користь свого бачення.

Впевненість у собі. Більшу довіру викликає не той, хто все знає, а той, хто впевнений у правильності ідеї. Люди підсвідомо вірять “вагомому” спікеру який солідно виглядає, здається досвідченим або впевнено говорить.

Демонстрація однодумців. Люди схильні припускати, що хтось інший все робить правильно. Якщо показати тих, хто вже пристав на певну думку, опоненту буде легше вчинити так само. Маркетологи вдало використовують цей прийом, коли знаменитість схвалює певний продукт чи послугу.

Креслення схем і графіків. Їх використання надає промові переконливості. Цьому сприяє той факт, що графіки пов’язані з наукою і точністю.

Посилання на дослідження. Варто використовувати дані досліджень або їх наочні зразки. Такий підхід одразу перетворює позицію на обгрунтовану. Наведення прикладів із власного досвіду або гатунку “я колись чув” породжує сумніви та недовіру. 

Наші інтереси: 

Розвиваємо свою інформаційну культуру. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Натисни кнопку!

Вічне життя: 7 необхідних компонентів режиму керованої молодості

Творення нової цивілізації – це надзвичайно тривалий процес. Для досягнення в ньому успіху треба жити не просто довго, а дуже довго. Ще десяток років тому вершиною наших мрій у цій справі було...

Останні записи