Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

В української Вікіпедії – перший мільйон статей

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

23 березня о 00:21 за Київським часом український мовний розділ вільної інтернетової енциклопедії подолав позначку в один мільйон статей. До цього рубежу спільнота редакторів Вікіпедії невпинно наближалася впродовж трохи більше 16 років. 

Першу статтю “Атом” в українській Вікіпедії було створено 30 січня 2004 року, що вважається днем народження українськомовного розділу вільної онлайнової енциклопедії.  Після того кількість статей почала зростати за експонентою, – повідомляє Український інтерес.

“Якщо поділити мільйон на 4 відтинки, то перші 250 тисяч статей були створені за 6 років і 10 місяців, – розповідає засновник громадської організації “Вікімедіа Україна” Юрій Пероганич. – Наступна чверть мільйона була досягнута ще за три роки та 5 місяців. Потім темп створення нових статей дещо сповільнився, і відстань від 500 тисяч до 750 тисяч була подолана за три роки й 6 місяців”.

“Остання чверть шляху до мільйона статей зайняла лише два роки та 4 місяці. Якщо такий темп збережеться, то позначки у два мільйони статей ми досягнемо за 10 років”, – переконаний Юрій Пероганич.

Українські редактори Вікіпедії традиційно готувалися до цього моменту. Наприклад, користувач ‎Krystofer за 20 хвилин після опівночі створив понад 60 статей. О 00:20 було створено 5 статей, о 00:21 – 14, о 00:22 – 4 статті.

Серед користувачів, які створили статті в історичну хвилину, – ‎Jphwra, Oleh Kushch, Alex Blokha, ‎MaryankoD, Perohanych, Blast furnace chip worker, ‎Krystofer.

Наші інтереси: 

Прискорюємо рух до оновленої України.