Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

В ОРДЛО “вже нема чого реінтегрувати” до України – Станіслав Асєєв

Колишній полонений «ДНР», журналіст Радіо Свобода Станіслав Асєєв мав дві зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським. Він передав Зеленському списки досі не відомих українських заручників, які залишаються в полоні бойовиків “ДНР” (Євген Ставцев, брати Хараберюші, Валерій Матюшенко, Олександр Пастернак та інші).

У черговому випуску програми «Звільніть наших рідних» в ефірі “Громадського радіо” Станіслав Асєєв, який був звільнений в рамках обміну 29 грудня 2019 року, заявив, що на території ОРДЛО “вже нема чого реінтегрувати” до України.

На запитання ведучого, чи він вірить у реінтеграцію Донбасу, Асєєв сказав: “Ні, не вірю. З моєї точки зору, там вже немає чого інтегрувати”.

“Проте, наскільки я можу розуміти, офіс президента налаштований інакше. Тому тут треба дивитися на те, що буде відбуватися і на яких умовах. На мою думку, ця територія вже втрачена“, – додав колишній заручник.

Асєєв розповів, що з 27 грудня мав дві зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським – коротку одразу після звільнення та згодом більш предметно, протягом 20 хвилин. “Але, на жаль, жодне з тих питань, яке було підняте тоді [Асєєвим у розмовах] з президе нтом, поки не просунулося ні на сантиметр”, – сказав журналіст.

Він передав Зеленському списки досі не відомих українських заручників, які залишаються в полоні бойовиків “ДНР” (Євген Ставцев, брати Хараберюші, Валерій Матюшенко, Олександр Пастернак та ін.). “Це стосується і людей, чий стан на той момент був критичний і залишається таким і нині”, – додав Асєєв.

Він зараз не займається журналістикою чи публіцистикою, але планує й надалі виступати у ЗМІ, на інших майданчиках, зокрема, на Мюнхенській конференції, висвітлюючи тему незаконної ізоляції людей в ОРДЛО, а також написати книгу про ізоляцію.

“Якщо книга вийде на західному ринку, то західний читач зможе зрозуміти, що ж насправді відбувається в Донецьку. Адже якщо хтось думає, що «Донецька народна республіка» — це працюючий драмтеатр, виставки, філармонії, то це далеко не так. Є цілий підземний світ, про який мало хто знає”, – сказав Стас Асєєв.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв був захоплений у полон між 10 травня і 2 червня 2017 року і був обвинувачений бойовиками в шпигунстві.

22 жовтня так званий "суд" "ДНР" визнав Асєєва винним за статтями "Організація екстремістського співтовариства", "Шпигунство і підбурювання до шпигунства", "Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності", "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності". Асєєв відбував покарання в колонії суворого режиму.

Станіслав Асєєв мешкав у Донецьку, з початку окупації писав для українських видань "Український тиждень", "Дзеркало тижня", "Радіо свобода" під псевдонімом Станіслав "Васін".  

17 серпня 2018-го на російському телеканалі "Россия 24" вийшов сюжет із назвою "Український журналіст-шпигун", в якому Станіслав Асєєв "зізнається" у співпраці з українською розвідкою.

У 2017-му правозахисники Human Rights Watch закликала бойовиків звільнити Асєєва, але до списків на обмін, який відбувся 27 грудня 2017 року, він не потрапив.

 

Наші інтереси: 

Знати правду і не тішитися ілюзіями щодо ОРДЛО.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Рамес Веселий.
0
Ще не підтримано

Радіймо, друзі !

Цитата:
ця територія вже втрачена

Це один із наративів Росії. Якщо ми відмовимся від ЦИХ теріторій, вони візьмуться за інші.

Я не меч, я тримаю меч.

Коментарі

Зображення користувача Рамес Веселий.
0
Ще не підтримано

Радіймо, друзі !

Цитата:
ця територія вже втрачена

Це один із наративів Росії. Якщо ми відмовимся від ЦИХ теріторій, вони візьмуться за інші.

Я не меч, я тримаю меч.

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

Від Сяну до Дону.
Марті, думай в чотирьох вимірах!

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"