Важливість: 
3
Українці зможуть обирати постачальників електроенергії

З 1 січня 2019 року українців зобов'яжуть укладати два договори на електроенергію: на постачання і на розподіл. Нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладення договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП №312 від 14 березня 2018 року.

Згідно з документом, Нацкомісія перестане штучно утримувати зростання цін і запрацюють ринкові механізми. Крім того, якщо послуги обленерго будуть неефективними, постачальника можна буде будь-якої миті змінити.

З 1 січня 2019 року українці повинні будуть укладати договори відразу з двома компаніями: один про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу за оператором системи розподілу; другий - про постачання електричної енергії споживачу за обраним енергопостачальником або поставки електроенергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих побутових споживачів). Це зроблено для того, щоб інфраструктурою міг скористатися будь-який постачальник, а не тільки той, кому належать мережі.

Договір споживача з оператором системи розподілу переважно стосується технічних параметрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення і підключення. Договір про постачання електричної енергії передбачає комерційний продаж споживачеві електричної енергії в якості товарної продукції.

У зв’язку з нововведенням тарифи на електроенергію виростуть, але не одразу - з 1 липня 2019 року, коли ринок повинен повноцінно запрацювати. Економічно обґрунтований тариф на електроенергію майже вдвічі вищий за чинний (українці платять за перші 100 кВт/год 90 коп., а за кожен наступний — 1,68 грн).

Примітно, що Кабінет міністрів має право накласти спеціальні зобов'язання на окремих постачальників і змусити їх продавати електроенергію населенню за конкретною ціною.

Головна перевага від запуску ринку — поява конкуренції. Саме конкуренція повинна вирівняти ціни і змусити постачальників покращити якість своїх послуг. Українці отримують право змінити компанію, у якої купують електроенергію.

За словами експертів, спочатку ціни зростуть, але в перспективі можуть навіть знизитися. Крім того, можна буде вибрати, за яким тарифом купувати електроенергію.

Нова модель передбачає біржу електроенергії, двосторонні контракти, добовий, щоденний і балансуючий ринки. Відповідати за балансуючий ринок буде "Укренерго". На базі "Енергоринку" працюватиме біржа. Це дасть можливість генерації продавати електроенергію за сформованою ринком ціною.

Наші інтереси: 

Ринкова саморегуляція під державним наглядом.  

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка