Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
52

Україна проситиме Туреччину закрити протоку Босфор для Росії

Важливість: 
3

Командувач Військово-морськими силами України Ігор Воронченко заявив, що держава проситиме турецьку владу закрити протоку Босфор для курсування російських суден у відповідь на дії РФ в Азовському морі.

Воронченко зазначив, що відповідні кроки Україна ініціюватиме відповідно до Конвенції режиму проток Монтре (стаття 19).

"Під час війни, коли Туреччина не є воюючою стороною, військові кораблі користуватимуться правом повної свободи проходу і судноплавства у протоках на тих самих умовах, які зазначені у статтях 10-18. Проте військові судна воюючих держав не мають права проходити через протоки, за винятком випадків, які виникають із застосуванням статті 25 цієї Конвенції, а також у разі надання допомоги державі, яка є жертвою агресії, у силу договору про взаємну допомогу, який є обов'язковим для Туреччини, укладеного у рамках Статуту Ліги Націй, зареєстрованого й опублікованого згідно з положеннями статті 18 цього Статуту. У виняткових випадках, передбачених у попередньому абзаці, не застосовуються обмеження, зазначені у статтях 10-18 цієї Конвенції", – сказав Воронченко.

 

Що таке конвенція Монтре? У 1936 році конвенція відновила суверенітет Туреччини над протоками з Чорного в Середземне море, прийнята на Конференції про режим Чорноморських проток у місті Монтре (Швейцарія). При цьому Туреччина зобов'язалася дотримувати принципів міжнародного морського права. Конвенція Монтре зберігає за торговими суднами всіх країн свободу проходу через протоку як у мирний, так і у військовий час.

У разі участі Туреччини у війні, а також якщо вона вважатиме, що їй безпосередньо загрожує війна, їй надано право дозволяти або забороняти прохід через протоки будь-яких військових кораблів. Під час війни, в якій Туреччина не бере участь, протоки повинні бути закриті для проходу військових суден будь-якої воюючої держави.

Наші інтереси: 

Заблокувати Росію, застосовуючи діюче законодавство.

Підписуюсь на новини
Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Україна оперативно і максимально застосовує міжнародне законодавство для захисту національних інтересів!

Це є і "моментом істини" для перевірки діяльності і ефективності міжнародного права на даний час!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!