Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
220

Україна переходить в наступ: початок кінця газової ями

Категорія:

Світ:

Важливість: 
3

На засіданні Кабміну прийнято остаточне рішення по спрощену видачу спецдозволів на видобуток газу. Все красиво, прозоро, на відкритому конкурсі і, головне, без особистого контакту з чиновниками. Коротка позитивна новина. 

Але тільки ті, хто давно за це рішення боровся, знають йому ціну. Скільки сил витрачено на ломку схем, які були збудовані і зацементовані навіть не в часи Януковича, а набагато раніше. Які божевільні гроші вкидав Кремль і ті, що  сидять на газовій трубі українські олігархи в знищення українського видобутку. За допомогою підкупу та популізму «низьких цін на газ вітчизняного видобутку» Україну міцно садили на російську газову голку. І всі розрахунки експертів не могли зламати ситуацію - тонули в криках популістів і тоннах бабла імпортерів.

Коротко по суті новини

Уряд вводить процедуру електронних торгів ліцензіями на користування надрами, перш за все газовидобутку, на платформі ProZorro.

"Наша мета - відкрити геоданні, дати можливість приходити бізнесу на основі прозорих аукціонів і добувати газ, щоб ми відмовилися від імпорту. Як відмовимося - знизимо ціни, і не будемо перебувати під впливом імпортних цін, - заявив Гройсман.

За його словами, на сьогодні вже підготовлені 44 ділянки запасом 150 млрд кубометрів газу, які потребують інвестицій.

 

Переходимо до бонусів і призів

В Україні величезні розвідані запаси газу. Плюс до них - нерозвідані, наявність яких геологи припускають з певною часткою впевненості. Якщо розвивати свій видобуток, то ми в дуже розумні терміни (до трьох, максимум п'яти років) повністю забезпечуємо газом себе і виходимо на ринок ЄС, який поступово зростає.

Вишенька на торті - нам взагалі не потрібно туди вкладати гроші. Галузь настільки цікава для інвесторів, що досить дати їм можливість легко отримувати ділянку, і вони самі збудують інфраструктуру.

Друга вишенька - ми не просто не витратимо жодної копійки, інвестори охоче заплатять за ці спецдозволи. Відразу в бюджет.

Третя – вже не вишенька, а варення - нові робочі місця для українців в Україні. Не в Польщі - тобто наші люди не тільки заробляють гроші, але в Україні також залишаються податки і внески до Пенсійного фонду. Плюс пристойне завантаження для суміжників в цілому ряді галузей. Перспективи просто відмінні.

Ну і основне. Газові запаси України, потенційна можливість збільшення видобутку дозволяє нам не просто покрити свої потреби, а й вийти з пропозицією на ринок ЄС. Благо, недалеко. Вгадайте з одного спроби, кого ми потіснимо на цьому ринку?

Так отож. Україна стане багатшою, ворог біднішим і нам взагалі не треба вкладати ні копійки. Хороший привід відкрити шампанське. Сьогодні бульбашки газу мають особливий смак ...

Залишилося приватизувати державні шахти, цю чорну бюджетну дірку і  про нафту пам'ятаємо.
 

Наші інтереси: 

Україна може бути енергонезалежною.

Підписуюсь на новини
Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача Володимир Світлий.

Ура! Єдина проблема: а де власник?

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.

Зображення користувача Арій Денний.

Дуже хороша новина!
у мене також запитання: де у всій цій схемі ми, народ - власник ресурсів, тобто, чи вплине така прозорість на вартість газу для народу у майбутньому?

У те, що створюємо, завжди вкладаємо пам'ять про те, що любимо.

Зображення користувача Ігор Каганець.

Вартість визначатиметься європейськими ринковими цінами. Тут важливіше те, що Україна переходить на самозабезпечення газом, а далі починає його експорт.

Арій Денний каже:
Дуже хороша новина!
у мене також запитання: де у всій цій схемі ми, народ - власник ресурсів, тобто, чи вплине така прозорість на вартість газу для народу у майбутньому?

Все, що робиться з власної волі, - добро!