Важливість: 
3

Категорія:

У Москві вважають, що до альянсу Китаю і Росії може приєднатися Західна Європа

Заступник міністра комерції КНР Фу Цзиін заявив, що Китай і Росія, об'єднавши зусилля, зможуть подолати негативні наслідки санкцій тиску і торгових воєн, проведених США.

США в рамках закону «Про протидію противникам Америки через санкції» (CAATSA) ввели санкції проти співробітників департаменту підготовки військ і постачання Центральної військової ради Китаю, а також його глави Лі Шанфу. Обмежувальні заходи з'явилися на світ через покупки Китаєм російських літаків Су-35 і зенітних ракетних систем С-400.

Крім того, всі ввезені з Китаю в США товари тепер обкладаються 10% митом, яке з 1 січня 2019 року має зрости до 25%.

А от у стосунках з Росією у Пекіна навпаки - відчутний прогрес. За словами міністра промисловості і торгівлі РФ Дениса Мантурова, Росія і Китай досягли якісного прориву в зростанні товарообігу: за підсумками 2017 року він зріс на 31,5%. Крім того, на Далекому Сході Росії за участю Китаю в даний час реалізуються понад 40 інвестиційних проектів загальним обсягом капіталовкладень $ 3 млрд.

Політолог Олександр Асафов вважає, що політика США, пов'язана, в тому числі, і з санкційним тиском, диктує світові нові умови і підштовхує до створення нових спілок:

"Ми бачимо деградацію взаємин європейських держав і американців. Тому до можливого союзу Росії та Китаю не виключено підключення і старої Європи. В першу чергу - Німеччини і Франції", - припустив він.

Адже європейські компанії американці сьогодні стусанами вибивають з Ірану. А ініціатива про створення інструменту для захисту європейських і інших компаній в роботі з Іраном викликала пряму критику держсекретаря США Майкла Помпео.

Асафов впевнений, що для Росії, Китаю і Європи все більш очевидна необхідність створення нових союзів для протистояння американському тиску.

 

Джерело

Наші інтереси: 

Не допустити,  щоб сформувався Континентальний блок ЄС-РФ-Китай.

Гравець: 
Оксана Колосовська
 
Форум Підтримати сайт Довідка